Zprávy

Futsal Varnsdorf "B" je přeborníkem Ústeckého kraje

25.2.2024, 11:47 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V sobotu 24.2.2024 se v libouchecké sportovní hale odehrálo finálové kolo Jiří Jedlička Extraligy Ústeckého kraje. Jelikož se hrálo systémem každý s každým, bylo tak sále o co hrát. S pěkným sedmibodovým polštářem vstupovala do finále rezerva Futsalu Varnsdorf, ale druhé Turbo Děčín chtělo Varnsdorfským ještě cestu za titulem znepříjemnit. Své medailové ambice měly i FC Veteráns Želenice, na které dotíral s dvoubodovou ztrátou SC Stap Vilémov.
Futsal Varnsdorf "B" hned ve svém úvodním zápase ztratil body plichtou v derby Šluknovského výběžku s SC Stap Vilémov, což hrálo do noty Turbu, které ve svých prvních třech zápasech nezaváhalo. Vzájemné utkání Varnsdorfu s Turbem bylo velmi takticky vedené utkání, ve kterém rozhodla jediná chybička borců ze severní části děčínského okresu a Turbo se tak dostalo na dostřel. Kdyby Varnsdorf v posledním utkání s Rumopetrolem nevyhrál, mohlo by se Turbo stát vítězem soutěže za předpokladu, že by v úplně posledním zápase turnaje porazilo Veterány... Jenže i přes trochu nervózní výkon si Varnsdorfští s Rumopetrolem poradili v poměru 2:0 a mohli se tak radovat z titulu krajského šampióna - gratulujeme!!!
Tak jak se turnaj odvíjel, kdy mužstva z horní poloviny tabulky si hlídala své pozice, se pořadí vůbec nezměnilo. Přesto se ve finálovém kole nejlépe dařilo týmům FC Veteráns Želenice a Turbo Děčín, které získaly 12 bodů z možných patnácti. Futsal Varnsdorf "B" získal bodů 10, SC Stap Vilémov 5, Transco Bohemia 2 a Rumopetrol Nebočady 1 bod.
Nejlepším střelcem finálového kola se stal Jaroslav Štípský (Transco Bohemia) - 5 gólů!!!
Celkové pořadí extraligy: 1. Futsal Varnsdorf "B", 2. Turbo Děčín, 3. FC Veteráns Želenice, 4. SC Stap Vilémov, 5. Transco Bohemia, 6. Rumopetrol Nebočady
Finálové kolo spolehlivě řídili rozhodčí Jan Habada, Zdeněk Mráz a Jindřich Prinz.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník