Zprávy

Novým mistrem extraligy Ústeckého kraje je SF Bělá Děčín

26.2.2023, 19:01 | vložil: Václav Valštýn

Libouchecká sportovní hala hostila v sobotu 25.2.2023 finálové kolo Autocentrum Jílové Extraligy Ústeckého kraje. A tento turnaj přinesl zajímavé výsledky i velká překvapení. To největší se zrodilo hned v úvodním utkání, kde Hezouni porazili Vilémov a připsali si tak vůbec první výhru na hřišti (ještě získali dvě kontumační výhry) v sezóně, k tomu si ještě připsali bod za remízu s Veterány. Ti předvedli málo vídaný počin, když ve čtyřech utkáních uhráli čtyři plichty!!!
Ale pojďme popořadě. Již jasný vítěz Autocentrum Jílové Extraligy Ústeckého kraje SF Bělá Děčín nenechal nikoho na pochybách, že extraligový pohár je ve správných rukou, když tentokrát dvakrát vyhrál a dvakrát se se svým soupeřem o body podělil. Celou soutěž Bělá ovládla s šestnáctibodovým náskokem na svého nejbližšího pronásledovatele. Gratulujeme!!!
Turbo Děčín poprvé v sezóně odehrálo turnaj bez prohry, jednou vyhrálo a 3x remizovalo. V tomto turnaji se vůbec hodně plichtilo, z deseti zápasů hned 6x. Turbo si však ziskem šesti bodů podrželo druhou pozici.
SC Stap Vilémov tentokrát získal pouze dva body ze čtyř utkání a tak se útok na stříbro nekonal. Přesto s bronzem bude asi ve Vilémově vládnout spokojenost.
Jak již bylo psáno výše FC Veteráns Želenice odehrály unikátní čtyři plichty, ale již se tabulkou nemohly posunout výše ani níže, proto jim zůstala nepopulární bramborová příčka.
Hezouni Děčín odehráli svůj nejlepší turnaj a přesvědčili, že když se budou scházet tak jako na toto kolo, budou hodně nepříjemným a nevyzpytatelným soupeřem. Zisk čtyř bodů jim bohužel nepomohl k odpoutání se ze dna tabulky.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Matěj Valštýn z Turba Děčín a střelcem finálového kola byl pětigólový Filip Vait ze SF Bělá Děčín.
Konečné pořadí Autocentrum Jílové Extraligy Ústeckého kraje: 1.) SF Bělá Děčín, 2.) Turbo Děčín, 3.) SC Stap Vilémov, 4.) FC Veteráns Želenice, 5.) Hezouni Děčín.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník