Zprávy

Futsal Varnsdorf úspěšně vstoupil do celostátní ligy!!!

15.11.2022, 15:46 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Uplynulý víkend začala 48. sálovkářská sezóna i v celostátní lize a náš jediný zástupce a zároveň nováček soutěže Futsal Varnsdorf do ní vstoupil skvěle. poprosil jsem Marcela Mikoláška, aby nám zprostředkoval dojmy z prvního turnaje v daleké Mohelnici. A zde jsou jeho slova nebo přesně jeho pravé ruky Luboše Relicha:
V sobotu 12.112022 začala Futsalu Varnsdorf dlouho očekávaná nová sezóna v Celostátní lize, kdy k prvnímu utkání se zajíždělo až do Mohelnice. Náš tým absolvoval celkem kvalitní přípravu, ale přesto jsme odjížděli s mírnou nervozitou, co nás vlastně čeká. Po příjezdu první překvapení bylo, když jsme viděli hrací hřiště, které mělo maximální možné rozměry 40x20m, na což z naší sportovní haly nejsme zvyklí. Ale v týmu máme rychlostní typy, kterým velké hřiště naopak vyhovuje.
V prvním zápase na nás čekal Stavoblock Polička, který je opět horkým kandidátem na zisk mistrovského titulu, tak že na rozehrání jsme si nic lepšího nemohli přát. Do zápasu jsem nastoupili v sestavě:
M. Langer,J. Petrásek, J. Damnitz, M .Rybář, J.Peleška, J. Šindelář, J. Zadina, L. Lisý, P. Knitl a narychlo dopsaný na soupisku F. Kabeláč, trenéři-Relich, Mikolášek.
První minuty zápasu byly z obou stran opatrné, potom hráči Poličky začali uplatňovat své letité zkušenosti v CL a tím nás dostávali pod tlak. Postupem času se naši borci přizpůsobili zběsilému tempu soupeře a hra se vyrovnala. Ještě v prvním poločase po brejkové akci jsme dali vůbec první gól v Celostátní lize Filipem Kabeláčem. Polička musela na tento gól reagovat a začala se ještě více tlačit do brankoviště, ale naši hráči dlouho odolávali. Potom přišel celkem zbytečný faul a soupeř ze standartní situace vyrovnal skóre na 1:1. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem nedostat gól, a naopak z rychlých brejků skórovat. Hra se velice rychle přelévala z jedné strany na druhou, ale my jsme měli v bráně v reprezentační formě chytajícího brankáře Martina Langera, který prostě bránu zamknul a tím přiváděl k zoufalství hráče Poličky. Takže konečný stav 1:1 byl pro nás jako vítězství.

Druhý zápas na nás čekal domácí tým Šakalí hněv Moravská Třebová, opět účastník finálové čtyřky v loňském boji o titul. Po desetiminutové pauze mezi zápasy jsme nastoupili s tím, že už víme v jakém tempu se celostátní liga hraje, ale hluboce jsme se mýlili. Šakali na nás vlétli se svou pestrou hrou s nacvičenými signály, které jsme s velkým vypětím sil, ale úspěšně dokázali eliminovat. Přesto jsme jako první inkasovali z celkem náhodné střely smolně tečované naším obráncem. Ale kupodivu jsme asi tento gól potřebovali, protože kluci zvýšili již tak dost ďábelské tempo hry v touze po vyrovnání. Tento cíl se zdařil a do poločasu jsme šli za stavu 2:1 pro nás.
Druhý poločas byl řežbou o každý metr hřiště, plály emoce, lítaly žluté karty, ošetřovalo se na obou stranách. Musím sportovně uznat, že jsme měli i sportovní štěstí, nám odpískanou penaltu jsme proměnili, kdežto soupeř měl dvě penalty, které neproměnil. Koncem zápasu se hra ještě více vyhrotila, našeho brankáře jsme dvakrát probouzeli po ranách z bezprostřední blízkosti do hlavy, ale pokaždé se vrátil. Ostatní hráči si na lavičce ledovaly různé šrámy, ale pořád dřeli na maximum výkonu. Sedm minut do konce za stavu 5:3 pro nás jsme se vyfaulovali a na ukazateli jsme měli šestý kumulovaný faul, což znamenalo, že za jakýkoliv náš faul kdekoliv na hřišti, soupeř kopal devítimetrový kop (trochu prodloužená penalta). Nevím a nechápu, kde se to v našich klucích vzalo, ale i přes enormní tlak soupeře jsme stále odolávali a skóre se neměnilo. Poslední tři minuty se hrálo na čistý čas, kdy při každém přerušení se stopky zastavovaly. Nakonec jsme přeci jen podlehli tlaku a minutu před koncem jsme faulovali a tak jsme umožnili soupeři snížit na 5:4. Ta poslední minuta byla nekonečně dlouhá, ale po závěrečném hvizdu za stavu 5:4 mohla propuknout obrovská euforie.
Urvali jsme čtyři body venku s týmy první čtyřky !!!!!!!!!
Musím hluboce smeknout s jakým nasazením a přístupem to náš tým uhrál. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, protože tady na hřišti byl celý tým jako jeden muž. Toto není fráze, ale skutečná realita.
Během zápasů se ukazuje, ,kdo vyrůstá ve vůdčí osobnost týmu, kdo dokáže strhnout ostatní svým výkonem, ukazuje se jak skvěle zapadli do týmu nováčci.
Další kolo hrajeme v sobotu 21.11. na domácí palubovce ve sportovní hale od 15:00 hodin proti několikanásobnému mistru CL Chemcomexu Praha a Adrii Kladno. Tím bych chtěl pozvat všechny příznivce sálové kopané, aby se přišli podívat na atraktivní sálovku a zároveň přišli povzbudit náš tým, který očekává zase velmi silné soupeře.
Děkuji, za Futsal Varnsdorf, vedoucí A-týmu Luboš Relich
Taky chceme poděkovat všem sponzorům, který nám finančně pomohli:
Město Varnsdorf, stavby Švorc, Metal Oka Varnsdorf, pizzerie Kristiano, restaurace Sportovní hala, restaurace u Vleku-Horní Podluží, pan Swadosch, Czech Pan s.r.o., Broza Construktion Varnsdorf, Samat okna, Sparkasse Oberlausitz-Niederschles

Na závěr připojuji hodnocení zápasu hráči Moravské Třebové:
Zápas s Varnsdorfem přinesl na začátek sezóny svižnou sálovku a potvrzení faktu, že severočeský celek vnese do soutěže nejenom potřebné oživení, ale i nespornou kvalitu. Šakalové proti silnému soupeři, s výjimkou úvodního gólu, tahali za kratší konec a nemohli se celý zápas dostat do hry. „Těžký zápas proti těžkému protivníkovi. Nás srazila do kolen horší obrana a neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Dvě neproměněné penalty hovoří za vše,“ popsal utkání moravskotřebovský prezident Petr Matoušek.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník