Zprávy

Velký úspěch našich týmů v Národním finále poháru České federace sálového fotbalu!!!

6.2.2022, 11:11 | vložil: Václav Valštýn

Velkým úspěchem naší sálovky skončilo Národní finále poháru České federace sálového fotbalu, které se odehrálo v sobotu 5.2.2022 ve Varnsdorfu. Ale začněme pěkně od začátku.
První komplikací se stala neúčast týmu PCO Rudolfov z důvodů karantény velké části hráčů tohoto týmu. Proto byla skupina „A“ pouze tříčlenná a výsledky utkání jihočeského týmu byly kontumovány ve prospěch soupeřů. Chemcomex Praha potvrdil úlohu favorita této skupiny a v prvním utkání nadělil „tenisového kanára“ Futsalu Zlín. V tom druhém to měl s domácím Futsalem Varnsdorf o poznání těžší a zvítězil 4:2. O druhém postupujícím do semifinále rozhodl tedy zápas mezi Varnsdorfskými a Futsalem Zlín. Do tohoto zápasu vstoupili borci ze Šluknovského výběžku skvěle a poločas vyhráli 3:0. Ale v tom druhém začalo to správné drama. Zlíňané se dotáhli až na rozdíl pouhého jednoho gólu, ale Varnsdorf hned o minutu později opět odskočil na dvoubrankový rozdíl. Ještě jednou se hráčům z města obuvi podařilo snížit na rozdíl jedné branky, více jim Varnsdorfští nedovolili a v samotném závěru své vítězství pojistili na konečných 5:3 a pak již mohla vypuknout radost z postupu do semifinále.
Skupina „B“ byla kompletní a hned na úvod si to rozdali další dva zástupci naší sálovky Bumiko Děčín a FC Veteráns Želenice. Z tohoto duelu vyšlo lépe Bumiko v poměru 3:2. Želeničtí poté odehráli těžká a vyrovnaná utkání, ve kterých se jim nepodařilo bodovat a tak se z pohárem rozloučili hned v základní skupině. Bumiko v zápase s Bombarďáky Větřní bylo jako na houpačce. V úvodu prohrávalo 0:1, pak poločas vyhrálo 3:1. V tom druhém Bombarďáci postupně vyrovnali a asi dvě minuty do konce šli do vedení, ale Bumiko se nevzdalo a v poslední minutě vyrovnalo. O vítězi rozhodly penalty, ve kterých byli úspěšnější borci z Větřní. Před utkáním z Devianty České Budějovice bylo jasné, že Bumiko posune do semifinále jakákoliv výhra. Zápas se odehrál bez branek a v nervy drásajících penaltách nakonec bralo výhru Bumiko v poměru 11:10 a stejně jako Varnsdorfští se mohlo radovat z postupu mezi nejlepší čtyři.
V prvním semifinále vyzvalo Bumiko Děčín favorita favoritů Chemcomex Praha. Ten měl otěže zápasu pevně v rukou a zvítězil 5:0. V tom druhém domácí Futsal Varnsdorf vyzval Devianty České Budějovice a vstoupil do něj bez respektu, když v prvním poločase, který vyhrál 5:1, prakticky rozhodl o svém postupu. V tomto zápase padlo 11 gólů, 8 žlutých karet, dvě červené a celkové výhře 9:2 vytryskla radost domácích z postupu do finále a zároveň chuť Chemcomexu oplatit porážku ze skupiny.
Zápas o třetí místo se nehrál, tak o bronzových medailích rozhodovala dovednostní soutěž – penalty. V těch bylo lepší Bumiko Děčín a může se tak radovat z třetího místa Národního finále poháru České federace sálového fotbalu.
Varnsdorf vlétl do finále jako uragán a poločas vyhrál 2:0. V tom druhém převzal otěže zkušený tým Chemcomexu, jenž čtyřmi brankami finále otočil. Varnsdorfští pak ke konci ještě stačili snížit na konečných 3:4, více se již mladému týmu ze severu nepodařilo.
Ke třetímu místu Bumika Děčín, druhému místu domácího celku musíme ještě připočítat i dvě individuální ocenění – varnsdorfský Miloslav Kučera se stal nejlepším střelcem národního finále poháru za šest přesných tref a jeho týmový kolega Martin Langer se stal nejlepším brankářem.
Závěrem musíme poděkovat všem třem našim celkům za vzornou reprezentaci naší sálovky a umístění našich dvou celků na stupních vítězů Národního finále poháru České federace sálového fotbalu jistě patří k velkým úspěchům historie sálovky na Děčínsku.
A ještě jedno mimořádné poděkování patří Marcelovi Mikoláškovi, který měl na svých bedrech organizaci a přípravy celého turnaje a hlavně díky němu vše proběhlo jak mělo a ke spokojenosti všech!!!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník