Zprávy

Futsal Varnsdorf má "double"!!!

23.2.2020, 11:19 | vložil: Václav Valštýn

Další ročník Autocentrum Jílové Extraligy Ústeckého kraje je již minulostí. Její finálové kolo se odehrálo v sobotu 22.2.2020 ve Varnsdorfu a prakticky se na pořadí týmů po základní části nic nezměnilo.
V devět hodin začaly boje o konečné 5. – 8. místo, v nichž všechna mužstva bodovala. Sálovkáři Turba Děčín „A“ a FC Veteráns Želenice dvakrát vyhráli a jen jednou odešli z varnsdorfské palubovky poraženi a pohodlně si udrželi páté resp. šesté místo. Borci Autocentra Jílové „A“ a Hezounů Děčín „A“ měli bilanci jedné výhry a dvou porážek. Zvláště vítězství Hezounů nad Želenicemi lze považovat za překvapení a na druhou stranu jejich výkony v posledních dvou kolech lze považovat za blýskání se na lepší časy. Přes zvedající se výkonnost zůstali Hezouni na osmé příčce.
V půl dvanácté začalo to pravé vyvrcholení extraligové 45. sezóny v Ústeckém kraji. Napínavá a dramatická sálovka se hrála v každém zápase. Mnohdy rozhodoval o vítězi rozdíl jediné branky. SF Bělá Děčín před vzájemným utkáním s Futsalem Varnsdorf musela být stoprocentní a zároveň doufat, že Varnsdorfští alespoň v jednom utkání zaváhají. Bělské plány nevyšly ani v jednom bodě, když hned v prvním svém zápase remizovali s Bumikem, zatímco Varnsdorf obě utkání vyhrál a o krajském vítězi tak bylo rozhodnuto. Malou náplastí tak mohla být výhra nad novopečenými extraligovými šampióny.
Varnsdorfským se tak podařilo získat ceněné sezónní double, tedy vítězství v krajském poháru i v extralize, což se naposledy podařilo Autocentru Jílové v sezóně 2016/17.
Jelikož Bumiko Děčín porazilo SC Stap Vilémov, udrželo tak bronzovou pozici a Vilémovští zůstali těsně pod stupni vítězů.
Mužem finálového kola se stal Tadeáš Skotnica z Futsalu Varnsdorf a nejlepším střelcem se stal Michal Culek z SF Bělá Děčín za šest přesných zásahů.
Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve středu 25.3.2020 od 17.00 hod. ve Společenském domě Střelnice v Děčíně.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník