Zprávy

Žákovský turnaj pro ZŠ Kamenická

7.4.2018, 17:31 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V pátek 6.4.2018 hostila tělocvična Základní školy Dr. Miroslava Tyrše další ročník žákovského turnaje v sálovém fotbale, který pořádal Ústecký štáb sálového fotbalu společně se Základní školou Březiny. Turnaj byl vypsán pro žáky 4. a 5. tříd a zúčastnily se ho týmy základních škol Březiny, Dr. M. Tyrše, Kamenická, Máchovo náměstí, Na Stráni a Želenice.
Hrálo se systémem každý s každým a malí sálovkáři všech mužstev se snažili, bojovali o každý míč, předváděli skvělé individuální akce, pěkné kombinace, hezké góly i perfektní zákroky. Věříme, že kluky sálový fotbal nadchl a v pozdějším věku se k němu vrátí v některém z mužstev ať už v Ústeckém kraji nebo i na celostátní úrovni.
Turnaj byl dramatický až do posledního utkání, které rozhodovalo o celkovém vítězství. ZŠ Kamenická ho zvládla, porazila ZŠ Na Stráni 2:1 a mohla se tak radovat z prvního místa. Stříbro bere ZŠ Máchovo náměstí, ta jediná dokázala Kamenickou porazit, vlastně nepoznala hořkost porážky, ale ztratila body za remízy s Březinami a Dr. M.Tyrše. S bilancí tří výher a dvou porážek se na třetím místě umístila ZŠ Želenice.
Těsně pod stupni vítězů skončila ZŠ Březiny, jež vyhrála dvakrát, jednou remizovala a dvakrát odešla z palubovky poražena. Páté místo obsadila ZŠ Dr. M. Tyrše za jedno vítězství, jednu plichtu a tři prohry. Bez bodu na šestém místě skončila ZŠ Na Stráni, ale podala velmi bojovný výkon, vždyť čtyři z pěti zápasů prohrála v poměru 1:2.
O korunu krále střelců po závěrečném hvizdu bojovali v penaltovém rozstřelu šestigóloví Aubusta z Kamenické a Petruň z Máchovky. V této dovednosti byl šikovnější Samuel Petruň a tak se stal nejlepším střelcem turnaje. Jeho týmový kolega Martin Šporer byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Petr Klein ze ZŠ Březiny.
K hladkému a bezproblémovému průběhu turnaje přispěli svými výkony i rozhodčí Zdeněk Mráz a Jindřich Prinz.
Závěrem by chtěl Ústecký štáb sálového fotbalu poděkovat za pomoc s pořádáním a organizací žákovského turnaje panu Josefu Florianovi ze ZŠ Březiny a dále pak panu Jiřímu Broučkovi ze ZŠ Dr. M. Tyrše za poskytnutí tělocvičny a v neposlední řadě firmě DeCe Computers Děčín, která dodala poháry a medaile pro první tři celky i nejlepší jednotlivce.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník