Zprávy

SK Jílové nás skvěle reprezentovalo na ME veteránů v kategorii 40+

31.5.2017, 20:30 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V uplynulém víkendu se v běloruském městě Stolbci konalo sálovkářské Mistrovství Evropy veteránů v kategorii 40+. Náš region reprezentovali borci z SK Jílové a nutno podotknout, že skvěle! Do role reportéra se převtělil Radek Rangl a super reportáží nám veteránské mistrovství přiblížil:

SK Jílové - sestava: brankář - Zdeněk Pekař, hráči - Radek Rangl, Zdeněk Erneker, Karel Ženíšek, Martin Knotek, Martin Malát, Miroslav Hloušek, Pavel Lopušan.

1. zápas futsal: Bobři Minsk - Jílové 4:1(1:1), branka: Knotek

Úvodní zápas byl z naší strany nejlepší na šampionátu. Bohužel jsme za stavu 1:1 nevyužili několik brankových příležitostí a 4 min. před koncem zápasu inkasovali laciný gól. Pak jsme hru otevřeli a při snaze vyrovnat nás zkušený soupeř dvakrát potrestal v přečíslení. V tomto zápase jsme ještě přišli o Zdeňka Ernekera, kterému ruplo ve svalu.

2. zápas futsal: Jílové - Ježek Praha 2:1(2:0), branky: Ženíšek, Rangl

Do zápasu nemohl nastoupit Z. Erneker zranění), tak jsme měli konečně trenéra (smích). Prvních 10 min. utkání jsme jasně soupeře převyšovali a vypracovali několik stoprocentních šancí, které jsme trestuhodně zahazovali, nakonec jsme se dvakrát trefili a měli zápas pod kontrolou.
V druhém poločase jsme stále byli lepším týmem, ale co dokážeme nedat, bylo hrozné. Z první velké šance hostů cca 2 min. před koncem zápasu BT Ježek snížil a do závěrečného hvizdu jsme se strachovali o výsledek.

Večer se losoval pavouk pro mikrofutsal, kde nám byl přisouzen Izrael Nemiroff. Zápas byl domluven na následující večer po odehrání 3. zápasu shodou okolností zase s Nemiroffem Izrael.

3. zápas futsal: Jílové - Nemiroff Izrael 2:1(0:1), branky: Rangl, Ženíšek

První poločas pro nás začal katastroficky. Ve 2. min. se uvolnil izraelský hráč a bodlem do šibenice nedal našemu brankáři šanci. Pak se zápas odvíjel v dobývání izraelské branky a ve zdržování hostujícího týmu. Nutno podotknout, že na straně hostů byla velká přízeň rozhodčích. To, co nepískali za fauly, bylo do nebe volající. Nakonec se hecnul Zdeněk Erneker a 4 min. před koncem nastoupil. Hned z první kombinace po ose Rangl-Erneker-Rangl jsme vyrovnali. Což nás nabudilo a za minutu po krasné kombinaci zvýšil K. Ženíšek. Do konce utkání bylo ještě dusno, jelikož nám rozhodčí pískali vymyšlené fauly a tak jsme se strachovali, aby nefoukli šestý faul znamenající tresný kop z 9 m bez zdi. Nakonec jsme to ubránili, ale bohužel pro Zdeňka Ernekera turnaj skončil, jelikož ho skluzem trefil izraelský hráč do kotníku a způsobil těžký výron (rozhodčí neviděli.....).

Po 15 min. jsme nastoupili k 1. zápasu v mikrofutsalu:

1. zápas mikrofutsal: Jílové - Nemiroff Izrael 1:0(0:0), branka: Ženíšek

Po náročném zápase a křivdou v podobě rozhodčích, jsme se vyburcovali, že tento zápas musíme zvládnout. První poločas jsme se trochu seznamovali s pravidly a v druhém poločase po rozebrání izraelské obrany jsme udeřili. Do konce zápasu jsme už drželi míč a utkání v pohodě zvládli.

2. zápas v mikrofutsalu: Jílové - Ježek 3:1(1:0), branky: Ženíšek 2, Rangl

Druhý zápas proti českému týmu z Prahy byl vyrovnaný. Po úvodní brance Rangla hosté tlačili a my čekali na rychlé protiútoky. Jeden z nich proměnil K. Ženíšek. V závěru jsme inkasovali branku, ale opět z rychlého protiútoku zvýšili na konečných 3:1 a postoupili do finále.

Finále mikrofutsal: Jílové - Bobri Minsk 2:0(0:0), branky: Hloušek, Ženíšek

Ve finále se hrálo vyrovnaně a šance byly na obou stranách. Ve druhé půli jsme dali branku a drželi míč co nejdéle na našich sálovkách. V závěru jsme zvýšili na 2:0 a získali tak první zlato v mikrofutsalu. Radost byla veliká!

4. zápas futsal: Jílové - Neman Stolbci 2:3(0:2), branky: Ženíšek, Rangl

V posledím večerním utkání futsalu se rozhodovalo, kdo skončí druhý a kdo třetí. K zápasu jsme nastoupili se zraněnými hráči a po náročném odpoledni v mikrofutsalu. Domácí toho od začátku využívali a zatlačili nás na naší polovinu. Dvakrát jsme nakonec inkasovali. Bohužel se opět projevil vliv rozhodčích, kteří neviděli nebo nechtěli vidět zákroky domácího týmu. To nás paradoxně v poločase nabudilo a zkusili jsme s výsledkem ještě něco udělat. Po snížení na 2:1 jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme je ,naopak domácí zvýšili na 3:1. V poslední minutě se trefil z trestného kopu (kdy však měla být za ruku nařízena penalta, rozhodčí však přestupek vytáhli ven z vápna) do šibenice Rangl a ještě dal nějakou šanci na srovnání výsledku. Bohužel, to nám už nebylo souzeno a tak jsme skončili třetí.

Pořadí na 1. - 3. místě:
Futsal: 1. Bobri Minsk, 2. Neman Stolbci, 3. Jílové
Mikrofutsal: 1.Jílové, 2. Bobri Minsk, 3. Praha

Celkově si myslím, že jsme hráli krásnou sálovku, což ocenili jak diváci, tak i novináři a nebýt zranění hlavně Zdeňka Ernekera, určitě bychom byli druzí. Také si uvědomuji, že jeden brankář a sedm hráčů je na tak náročný turnaj málo. Ostatní byli ve dvanácti či čtrnácti lidech.

Musíme ještě touto cestou poděkovat sponzorům, což je hlavně město Jílové, bez kterého bychom tento turnaj neabsolovali. Děkujeme mockrát!!!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník