Zprávy

Rozhovor s panem Jiřím Jedličkou

26.4.2017, 14:30 | vložil: Václav Valštýn

Již se stalo tradicí, že s předsedou Ústeckého štábu sálového fotbalu bilancujeme uplynulou sezónu. Ne jinak tomu bude i letos:

Pane předsedo, máme za sebou další sálovkářskou sezónu. Jak s odstupem času hodnotíte průběh jednotlivých soutěží?

Již 42. sezónu 2016/2017 z mého pohledu hodnotím jako velice dobrou. Úroveň všech soutěží byla velice dobrá. V DeCe COMPUTERS Extralize se prosadily favorizované týmy Jílového, Varnsdorfu a Veteráns. V Autocentrum Jílové lize rezerva Jílového, Benteler Rumburk a Las Žlebas. V RAF Děčín Veteráns lize SK Jílové, Sokol Bělá a Teplický Eurosport. A kvalita našich týmů se ukázala na vrcholových turnajích ČFSF. Výborně si vedl vítěz Ústeckého poháru Autocentrum Jílové ve finále Českého poháru a také v Národním finále veteránů si naše družstva SK Jílové a Sokol Bělá vedla velice dobře. Také nesmím zapomenout na důležitý článek sálovky a to na rozhodčí. Kádr rozhodčích pod vedením předsedy Komise rozhodčích pana Jaroslava Oborníka si vedl víc, jak dobře a odvedl velký kus práce v průběhu celé sezóny.
A na závěr je důležité upozornit na to, že jsme se jako Ústecký kraj zaregistrovali jako pobočný spolek při České federaci sálového fotbalu. Také bych chtěl poděkovat našim sponzorům, za DeCe COMPUTERS Extraligu Ing. Pavlu Kluvancovi, za 1. Autocentrum Jílové ligu Petru Lopušanovi a za RAF Děčín Veteráns ligu Ústeckého kraje Ing. Richardovi Fresserovi.

Překvapilo Vás něco v průběhu sezóny jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu? Mám na mysli výkony hráčů, přístup mužstev, chování hráčů i funkcionářů, výkony rozhodčích, fungování jednotlivých komisí…

V průběhu celé sezóny se objevilo pár negativních překvapení, zejména to byla diskvalifikace a odstoupení družstva Košťan, což ovlivnilo průběh celé krajské soutěže. Ale těch pozitiv bylo jasně víc, kvalitní rozhodování rozhodčích, skvělé výkony hráčů, poměrně solidní vystupování jak hráčů, tak funkcionářů. Naše komise, které máme ustanoveny při ÚŠSF, pracovaly velice dobře a tak mohl již 42. ročník proběhnout dle platných pravidel a řádů.

Uplynulá sezóna byla ve znamení nadvlády borců z Jílového, kteří ovládli všechny soutěže. Stalo se někdy v historii, že by jeden tým takovýmto způsobem opanoval soutěže v našem regionu?

Kvalita družstev Jílového byla v této sezóně jasně dominantní a to, že Autocentrum Jílové „A“ vyhrálo krajskou extraligu, rezerva Jílového vyhrála 1. ligu a SK Jílové veteránskou soutěž, je naprosto ojedinělé. Triumvirát klubu Lubomír Michalec, Petr Lopušan a Luděk Kulhánek, odvedl ve prospěch svých týmů naprosto skvělou práci a plně si zaslouží náš obdiv. Tímto bych chtěl celému klubu Autocentrum Jílové ještě jednou poblahopřát k tak ojedinělému úspěchu a popřát do nové sezóny opět hodně sportovních úspěchů.

Určitě již začaly přípravy na další ročník. Jak to vypadá se soutěžemi, počtem mužstev v nich, případně chystají se nějaké změny?

Samozřejmě, přípravy na novou sezónu jsou v běhu. Krajský štáb by chtěl v nové sezóně opět pořádat DeCe COMPUTERS Extraligu, Autocentrum Jílové ligu, RAF Děčín Veteráns ligu, Žákovský pohár a Memoriály. Obsazení soutěží ještě nemáme plně doladěné, čekáme, jestli se nepřihlásí nové týmy. A ty aktivity, které máme ověřené dlouhými roky, měnit určitě nebudeme. Člen našeho štábu pan Václav Valštýn sepsal pozvánku pro nová mužstva a tak uvidíme, zda se někdo přihlásí. Vše budeme mít připravené do zahajovací schůzky, která proběhne v měsíci září.

A tradiční otázka závěrem. Jakým způsobem si od sálovky odpočinete nebo Vás přípravy na novou sezónu nenechají v klidu ani v letním období?

A na tradiční otázku, jestli mám po sezóně a budu odpočívat, mohu říci, že nikoliv. Stále je práce dost a dost. Je potřeba stále komunikovat s týmy, zajistit pronájmy hal v Libouchci a Varnsdorfu, připravit nový Zpravodaj a další spoustu věcí. Kvalitní příprava na novou sezónu je naprosto nutná a pokud chceme udržet kvalitu na vysoké úrovni, musí se pro to udělat maximum. Ale já mám sálovku rád a vzhledem k tomu, že ji dělám již 27 let, stále mě to baví, a tak si udělám chvíli odpočinku, až budu mít vše připravené na sto procent.

Děkuji za rozhovor.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník