Zprávy

DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje zakončila svou základní část

28.1.2017, 20:44 | vložil: Václav Valštýn

V sobotu 28.1.2017 v libouchecké sportovní hale ukončila DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje svou základní část. Body rozdané v tomto turnaji tabulkovým pořadím nezamíchaly a všechna mužstva si udržela pořadí z předešlého kola.
Nejlépe si v šestém extraligovém turnaji vedl JK Trans Varnsdorf „A“, který ve svých třech utkáních bodoval naplno, upevnil si druhou pozici a také trochu umazal z náskoku vedoucího Autocentra Jílové „A“. To ztratilo dva body za remízu z Bumikem, ale vzhledem k průběhu utkání, kdy Jílovští prohrávali 0:4, budou za konečnou plichtu rádi. Ve zbylých dvou zápasech nezaváhali a s desetibodovým náskokem ovládli základní část.
Sálovkáři FC Veteráns Želenice byli v tomto kole rovněž stoprocentní. Ti však měli na programu pouze dva mače, přesto zvýšili svůj náskok na třetím místě před svými nejbližšími pronásledovateli.
Bumiko Děčín mimo již zmiňovaného divokého zápasu s Jílováky se ještě jednou radovalo z vítězství a jednou bylo po porážce smutné. V celku pohodlně si udrželo pozici zajišťující účast v bojích o titul.
Sokol Bělá ze tří utkání vybojoval tři body, které mu jako poslednímu týmu zajistily v posledním turnaji sezóny zápasy o první až páté místo extraligové tabulky.
Stejného výsledku jako Sokolové dosáhli i borci DeCe Computers Děčín. Svojí sedmou pozici však nevylepšili a zúčastní se tak v posledním kole bojů o šesté až deváté místo.
Tři turnaje čekalo Turbo Děčín „A“ na výhru. V tomto kole se konečně dočkalo. K jedné výhře připadla tradiční prohra a získané tři body nepomohly Turbu k opuštění dna tabulky.
Dvě mužstva odjížděla z Libouchce bez bodu. SC Stap Vilémov si tak uzavřel cestu do finálové skupiny bojující o titul a i Transco Bohemia Děčín bude hrát ve skupině o záchranu.
Sečteno a podtrženo. O extraligový titul si zahrají Autocentrum Jílové „A“, JK Trans Varnsdorf „A“, FC Veteráns Želenice, Bumiko Děčín a Sokol Bělá. O záchranu si zahrají SC Stap Vilémov, DeCe Computers Děčín, Transco Bohemia Děčín a Turbo Děčín „A“.
Mužem 6. kola byl zvolen Tomáš Jägr z JK Trans Varnsdorf „A“ a nejlepším střelcem tohoto kola se stal Stanislav Malowanyj z Autocentra Jílové „A“, jež přesně zacílil hned sedmkrát.
Finálové kolo se odehraje v sobotu 18.2 2017 od 8.00 hod. v Libouchci.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník