Zprávy

Sálovkáři Želenic a Jílového byli v 5. kole DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje stoprocentní

7.1.2017, 21:34 | vložil: Václav Valštýn

V mrazivou sobotu 7.1.2017 hostila libouchecká sportovní hala již 5. kolo DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje v sálovém fotbale. Sálovkáři ukázali, že vánoční svátky na nich nezanechaly nechtěné následky a v novém roce předváděli výkony hodné krajské soutěže.
Skvělý vstup do roku 2017 předvedly FC Veteráns Želenice. Na programu měly tři utkání, která zvládly bez zaváhání a s devítibodovým ziskem vystoupaly ze čtvrté pozice až na druhou.
Suverén extraligy Autocentrum Jílové „A“ rovněž nezaváhal. Jílovští však odehráli pouze dva zápasy, ve kterých vybojovali šest bodů a již s dvanáctibodovým náskokem kralují soutěži.
Dvou výher si v Libouchci užilo i Bumiko Děčín. To však odehrálo tři mače. V tom třetím odešlo z palubovky poraženo. I Bumiko tabulkou stoupá, po tomto turnaji ze šestého na čtvrté.
Sokol Bělá byl třetím týmem, jež v tomto kole neprohrál. Ve dvou utkáních získal čtyři body za výhru a remízu, které mu stačily k udržení páté příčky.
I DeCe Computers Děčín získalo čtyři body. Potřebovalo k tomu však o utkání více než Sokol, takže kromě vítězství a plichty ochutnalo i hořkost porážky. Přesto si o jedno místo v tabulce polepšilo a je sedmé.
Posledním mužstvem, jež se radovalo po vyhraném zápase v tomto turnaji, byl JK Trans Varnsdorf. Po dvou odehraných mačích odjížděl z Libouchce s polovičním úspěchem. Tři body „Jékáčkům“ nestačily k udržení druhého místa. Má však stejně bodů jako druhé Želenice, ale o jeden odehraný zápas méně.
Posledními bodujícími pátého kola bylo duo SC Stap Vilémov – Transco Bohemia Děčín. Obě mužstva odjížděla z haly se stejnou bilancí – jedné remízy a dvou proher. Vilémov klesl z medailových pozic na šesté místo a Transco ze sedmého na osmé.
Hrubě se nedaří Turbu Děčín „A“. V sobotu bylo jediným týmem, který nebodoval a krčí se tak na konci extraligové tabulky.
Mužem kola byl zvolen Jiří Minařík z Turba Děčín „A“ a nejlepším střelcem tohoto kola se stal Jakub Šimek z DeCe Computers Děčín za šest gólů.
Poslední šesté kolo základní části DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje se odehraje v sobotu 28.1.2017 od 8.00 hod. v Libouchci.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník