Zprávy

RAF Děčín Veteráns liga Ústeckého kraje byla odstartována

1.10.2016, 20:01 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Jarní i letní měsíce uplynuly jako voda a již je tu nová celkem 42. sezóna sálového fotbalu v Ústeckém kraji. Jako již tradičně nový ročník otvírají veteráni, kteří si dali dostaveníčko v sobotu 1.10.2016 v libouchecké sportovní hale, aby rozehráli RAF Děčín Veteráns ligu Ústeckého kraje.
Hned úvodní kolo napovědělo, že by oproti rokům minulým, mohl být tento velice vyrovnaný. Vždyť ani jednomu týmu se nepodařilo bodovat naplno a na druhé straně každé z mužstev vybojovalo alespoň jeden bod.
Nejlepší vstup do sezóny před vedli hráči Noty-Slovanky Děčín a JK Trans Varnsdorf. Nota-Slovanka chce navázat na předminulý ročník, kdy bojovala a úspěšně o veteránskou bednu. „Jékáčka“ tradičně patří k favoritům soutěže a jejich dobré výkony se skoro očekávají. Obě zmíněná mužstva získala sedm bodů ze tří utkání. Stejný bodový zisk zaznamenal i Sokol Bělá, ten k tomu však potřeboval o zápas více. Přesto „Sokolníci“ odjížděli z Libouchce spokojení.
Obhájce několika posledních titulů a největší favorit soutěže – SK Jílové ve svých třech duelech neprohrál, přesto ztratil body za dvě remízy, na což jsme nebyli zvyklí, jelikož v minulém ročníku Jílovští ztratili první body až ve třetím kole za plichtu. Pět bodů je však solidním startem do sezóny. Eurosport Teplice vydoloval v libouchecké hale rovněž pět bodů, ale ze čtyř mačů. Tepličtí se jeví nejofenzivnějším týmem. Zaznamenali nejvíce vstřelených branek, avšak nejvíce krát v úvodním turnaji inkasovali.
Old Stars Ludvíkovice jsou posledním týmem, jež si užil po utkání chuť vítězství. Pohříchu jen jednou, zbylé dvě utkání prohrály. Tenis Proboštov měl v loňském ročníku po základní části pouhé čtyři body, v tom právě zahájeném získal již body dva a předvedenou hrou ukázal, že nechce být ve veteránské soutěži jen do počtu. Nejméně se start do soutěže vydařil borcům SK RAFani Děčín, kteří ve čtyřech zápasech urvali pouhý bod.
Mužem 1. kola byl zvolen Martin Langer z JK Trans Varnsdorf a nejlépe vyladěné kopačky měl Petr Studecký z Eurosport Teplice, který mířil do černého hned šest krát.
Všechna utkání s přehledem řídili rozhodčí Jaroslav Oborník, Jaroslav Bulín, Jindřich Prinz a Zdeněk Mráz. Následující kolo se odehraje v sobotu 22.10.2016 od 8.00 hod. opět v Libouchci.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník