Zprávy

Skvělý úspěch SK Jílové na Mistrovství Evropy veteránů v kategorii 40+

9.6.2016, 12:29 | vložil: Václav Valštýn

Ve dnech 1.6. - 6.6.2016 se zástupce ústecké sálovky – tým SK Jílové zúčastnil Mistrovství Evropy hráčů nad 40 let. Hrálo se ve Španělském letovisku Lloret de Mar za účasti šesti týmů z České republiky, Belgie, Běloruska a Španělska, které byly rozděleny do dvou skupin.
Našemu zástupci los určil za soupeře další český tým Adrii Dobříč a tradičního účastníka mistrovství z Běloruska - Bobry Minsk.
Hned v prvním utkání se Jílováci střetli v českém derby s Adrií Dobříč. Do turnaje vstoupili vítězně, když brankami Zdeňka Ernekera a Lubomíra Michalce zvítězili 2:0. V tomto zápase byli borci z Jílového jasně lepší, hru kontrolovali a nenechali nikoho na pochybách, kdo si do tabulky přičte první tři body.
Ve druhém utkání jílovské SK změřilo síly s běloruským Bobry Minsk. Po velmi vyspělém a taktickém výkonu, kdy skvěle pracovala defenzíva a fungovaly rychlé brejky, svého soka porazili 3:0 dvěma góly Karla Ženíška a jedním Radka Rangla.
Jako vítěz skupiny SK Jílové narazilo na druhého ze skupiny „B“, jímž byl domácí Lloret Esportivo. Po vlažném vstupu do utkání a vlastních chybách nechali Jílováci svého protivníka odskočit a v zápase prohrávali 0:2 a 1:3. Přesto se nevzdali a dvě minuty před koncem vyrovnali na 3:3. Utkání bylo velmi vyrovnané, přesto Jílovští mohli o svém postupu rozhodnout již během utkání, vždyť osmkrát nastřelili brankovou konstrukci. O jejich branky se podělili Karel Ženíšek, Petr Bartko a Zdeněk Erneker. Jelikož normální hrací doba o postupujícím do finále nerozhodla, musely na řadu přijít penalty. V nich se naši tři exekutoři Zdeněk Erneker, Martin Malát a Radek Rangl nemýlili a když Zdeněk Pekař domácím hned tu první chytil, mohlo se Jílové radovat z postupu do finále.
Tam se střetli s úřadujícími mistry České republiky Premium Stonava. Proti zkušenějšímu týmu tahalo během celého zápasu Jílové za kratší konec. Těžké semifinále stálo naše reprezentanty mnoho sil, měli i kratší čas na regeneraci, přesto byli Stonavě důstojným soupeřem. Porážce 1:3 však Jílováci nedokázali zabránit a tak se ze zisku titulu mistrů Evropy v kategorii 40+ radovalo hráči se zkušenostmi z celostátní ligy i reprezentace nabyté Premium Stonava. Jedinou branku Jílového zaznamenal Zdeněk Erneker.
I přes finálovou porážku mohou být hráči SK Jílové se svým vystoupením ve Španělsku nad míru spokojení. Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje jim moc gratuluje a děkuje za vzornou reprezentaci našeho kraje na mezinárodní scéně.
Do Jílového míří i jedno individuální ocenění, když byl Zdeněk Erneker zvolen direktoriátem turnaje nejlepším hráčem mistrovství. Gratulujeme.
Stříbrná sestava SK Jílové: Luděk Kulhánek, Lubomír Michalec, Zdeněk Pekař, Karel Ženíšek, Martin Knotek, Radek Rangl, Martin Malát, Zdeněk Erneker, Petr Bartko a Zdeněk Michalec.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník