Zprávy

Rozhovor z předsedou Komise rozhodčích Ústeckého kraje Jardou Oborníkem

14.4.2016, 11:44 | vložil: Václav Valštýn

Jarda Oborník je dalším z plejády sálovkářů, kteří tomuto sportu věnovali většinu svého života. Byl aktivním hráčem, později rozhodčím, kdy již několik let arbitrům v Ústeckém kraji šéfuje, a v posledních dvou sezónách začal opět řádit v drezu Old Stars Ludvíkovice mezi "starými pány". Jarda si na mě udělal čas a zodpověděl mi pár dotazů.

Jardo, uplynula 41. sálovkářská sezóna v našem kraji. Jak jsi byl spokojen jakožto předseda komise rozhodčích s prací svých oveček?

Myslím, že mohu být s kolegy spokojen. Samozřejmě chybičky byly, ale všem se nezavděčíme. Někdy jsou utkání vyhrocená a někdy pohodová. Musím také říci, že je to o hráčích, někdy vůbec nepomůžou. Věřím, že se budeme zlepšovat ke spokojenosti všech.

Musel jsi během sezóny řešit nějaké ožehavé problémy, třeba s výkony rozhodčích nebo nominacemi na turnaj…?

Během sezóny já a moji členové Komise rozhodčích ( Petr Šupka a Míra Duspiva ) jsme nemuseli řešit žádný problém s rozhodčími. Jinak nominace na turnaj děláme s Jirkou Jedličkou, vše jsme zvládli a spolupráce je výborná.

Na nadcházející ročník budeš mít stejnou sestavu rozhodčích nebo se můžeme těšit na nějaké nové tváře?

Příští ročník budu mít stejnou sestavu rozhodčích. Už před touto sezónou jsme trochu obměnili tým. Skončil Vašek Sejk a Míla Čech ml. a vrátil se zkušený Míla Čech a přišli dva noví rozhodčí Tomáš Červený a Míša Trojan.

Chystají se nějaké změny v pravidlech do nové sezóny?

Co jsem zatím zjišťoval, tak o ničem nevím. Kdyby nějaké změny nastaly, tak o tom samozřejmě všechny budeme včas informovat.

Na palubovce jsi neběhal pouze s píšťalkou v ruce, ale také v dresu Old Stars Ludvíkovice. Jak sis sálovku užil a nebyli na tebe tví kolegové rozhodčí během zápasů přísnější?

Užil jsem si to, opravdu. Musím říci, že máme v mužstvu výbornou partu. Chyběl nám jeden bod, aby jsme hráli finálovou skupinu. I přesto je 6. místo pěkné. Jinak rozhodčí byli v pohodě.

Jak budeš trávit sálovkářské prázdniny? Čím vyplníš svůj volný čas?

Jelikož jsem rozhodčí ve velkém fotbale, tak víkendy mám fotbalové. K tomu ještě chytám za gardu Malšovic. Ještě, že mám tolerantní ženu. Snažím se být s rodinou, co nejvíce to jde.

V anketě vedoucích mužstev týmů hrajících soutěže v Ústeckém kraji jsi byl zvolen nejlepším rozhodčím sezóny. Jak si tohoto ocenění ceníš?

Obhájil jsem loňské vítězství, moc si toho vážím a děkuji všem, kteří pro mě hlasovali. Je to ocenění za celý rok, ale budu rád, když budou funkcionáři spokojeni se všemi rozhodčími.

Jardo, děkuji Ti za odpovědi a přeji Ti do nadcházejících sálovkářských sezón hlavně zdaví, velkou chuť do práce v komisi rozhodčích a radost ze hry zvané sálovka.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník