Zprávy

Rozhovor s předsedou Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje panem Jiřím Jedličkou

28.3.2016, 11:51 | vložil: Václav Valštýn

Po každém ukončeném ročníku jakéhokoliv sportu se bilancuje a hodnotí. Ani sálovka není výjimkou a kdo jiný by to měl v našem kraji udělat než předseda Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje pan Jiří Jedlička

Pane předsedo, je za námi další již 41. sezóna sálového fotbalu, jak ji hodnotíte?

41. sezónu 2015/2016 hodnotím jako velice úspěšnou, jak k soutěžím, které jsme pořádali, tak i k velice solidnímu vystoupení družstev, které se zúčastnili mistrovství ČR. Hodnotím velice kladně zejména chování hráčů ve všech ligách, což dokazuje i fakt, že letos nebyla udělena ani jedna červená karta. Také rozhodčí přispěli k vysoké kvalitě zápasů, za což chci poděkovat předsedovi komise rozhodčích panu Jaroslavu Oborníkovi.

Musel jste řešit během tohoto ročníku nějaké vážnější problémy nebo šlapalo všechno jako na drátkách?

Ne, žádný podstatný problém jsem nemusel řešit, pouze jeden turnaj se musel přeložit, vzhledem k účasti družstva FC Veteráns Želenice na Národním finále poháru České federace sálového fotbalu. Jinak vše proběhlo v rámci propozic a řádů. I chování hráčů jak na hřišti, tak i mino něj bylo v duchu fair play. To také konstatovali členové krajského štábu na svém zasedání. A já bych touto cestou chtěl moc poděkovat všem členům štábu J Oborníkovi, V. Valštýnovi, R. Barillovi a R. Zimolovi za práci, kterou odvedli v této sezóně.

Jak jste spokojen s úrovněmi jednotlivých soutěží v Ústeckém kraji?

S úrovní všech soutěží, které pořádá KŠSF ÚK, mohu být naprosto spokojen, kvalita mužstev jak v DeCe COMPUTERS Extralize lize Ústeckého kraje, 1. AUTOCENTRUM Jílové lize okresu Děčín, RAF Děčín Veteráns lize Ústeckého kraje, byla na výborné úrovni a účast našich mužstev na mistrovství ČR byla jen třešničkou na dortu. Samozřejmě, vždy je co zlepšovat, ale já si myslím, že se za náš kraj, co se sálovky týče, vůbec nemusí stydět.

Viděl jste během sezóny nějaké vycházející hvězdy našeho sportu, které mohou být zárukou dalšího pokračování sálovkářských soutěží v našem regionu?

Ano, viděl jsem velice dobré mladé hráče, kteří jsou zárukou toho, že sálovka může směle pokračovat i nadále, i když bych si dovedl představit, že těch mladých by mohlo být více. Během těch 41 let prošlo naší Ústeckou sálovkou velká spousta skvělých borců, kteří se dostali až do národního mužstva ČR. Ale i v tomto ročníku hrálo několik výborných hráčů, nechci jmenovat, abych na někoho zapomněl, ale třeba v týmech Bumika, Bělé, Varnsdorfu či Jílovém byli hráči, kteří mohou v blízké budoucnosti na reprezentační trikot dosáhnout.

Jak jsem již psal výše, máme za sebou 41. sezón sálovky, Vy sám jste byl u všech ročníků?

Ne, já jsem naskočil až do 15. ročníku 88/89, takže v sálovce se už pohybuji více jak 25 let a stále mě baví. Je to hlavně práce s lidmi, kteří chtějí sportovat a myslím si, že pro to je potřeba něco udělat. A proto mě velice mrzí, že stále musíme dojíždět do Libouchce, jelikož nemáme v Děčíně kde hrát a myslím si, že už se toho ani nedočkám. V průběhu těch 25 let jsem se setkal se spoustou hráčů, bafuňářů či sponzorů sálovky a proto bych velice rád poděkoval těm stávajícím, Ing. Pavlovi Kluvancovi, Petru Lopušanovi a Ing Ríšovi Fresserovi za jejich přízeň.

Zapojoval jste se také aktivně jako hráč nebo jste rozený „bafuňář“?

Většinu svého života jsem hrál amatérsky fotbal, od roku 1988 sálovku za SOKOL Bělá a po úrazu achilovky jsem přešel do role vedoucího družstva. V roce 1989 jsem převzal funkci předsedy okresního štábu Děčín a v roce 2005 jsem byl zvolen předsedou krajského štábu Ústeckého kraje a tuto funkci vykonávám doposud.

Jak strávíte sálovkářské prázdniny mezi právě ukončeným ročníkem a tím nadcházejícím?

Chvíli si dám pohov, ale nebude dlouhý, stále je co dělat. Co nejdříve je potřeba připravovat novou sezónu, zajistit pronájem hal, vedoucí družstev budou chodit platit startovné a další a další aktivity ohledně nové sezóny. V podstatě se dá říci, že je to nekončící proces, ale myslím si, že je to práce, která má smysl.

Chystáte do nadcházející sezóny nějaké novinky nebo soutěže poběží v zajetých kolejích?

Pro novou již 42. sezónu sálového fotbalu toho nového příliš nechystám, věci, které se léty osvědčily, poběží dále, ale uvidíme, možná se něco nového objeví. Vše se vyvine až v průběhu přípravy na novou sezónu. A také doufám, že se objeví nový tým, který by osvěžil naše soutěže. Pro novou sezónu udělám jak já, tak krajský štáb ve složení J. Oborník, V. Valštýn, R. Barilla a R. Zimola, vše, aby v září bylo vše tak, jak má být a mohlo se začít bojovat o tituly.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám hodně sil a chuti do další práce v sálovkářském kolotoči.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník