Zprávy

Memoriál Jiřího Racka

12.3.2016, 20:03 | vložil: Václav Valštýn

Již dvanáct let je tečkou za sálovkářskou sezónou v Ústeckém kraji Memoriál Jiřího Racka. Tentokrát se uskutečnil v sobotu 12.3.2016 v libouchecké sportovní hale za účasti šesti týmů: Autocentrum Jílové, Bumiko Děčín, Turbo-Cizina Děčín, ŽŽB Děčín, FC Veteráns Želenice a pořádající Rangers Želenice.
Jak je již na tomto turnaji zvykem, setkají se zde sálovkáři všech věkových kategorií, kteří třeba sálovkářské řemeslo pověsili na hřebík a kopačky nazují jen u příležitosti Memoriálu Jiřího Racka nebo nastupující generace a hvězdy tohoto sportu blízké budoucnosti, ať již ve stejném dresu nebo v tom soupeřově. Všichni hráči, trenéři, funkcionáři, rozhodčí i fanoušci touto cestou uctí památku Jiřího Racka a rádi zavzpomínají na zážitky spojené se sálovkou, nezapomenutelné mače, důležité góly, brankářské zákroky a hlavně na spoustu radosti, kterou nám sálový fotbal stále přináší.
Výsledky tohoto turnaje nejsou až tak důležité, ale aby bylo zpravodajské povinnosti učiněno za dost, je nutno dodat, že vítězem 12. ročníku Memoriálu Jiřího Racka, jež byl odehrán systémem každý s každým, se bez ztráty bodu stalo Bumiko Děčín. O umístění na druhém a třetím místě rozhodoval při stejném devítibodovém zisku vzájemný zápas, který rozhodl o tom, že Autocentrum Jílové bere stříbro a ŽZB Děčín se raduje z bronzových medailí. Těsně pod stupni vítězů zůstala šestibodová Turbo-Cizina Děčín. I o umístění na páté a šesté příčce taktéž rozhodoval vzájemný zápas mezi oběma želenickými týmy, jež těsně opanovali borci FC Veteráns Želenice a jsou pátí, Rangers Želenice obsadili šesté místo.
Nejlepším střelcem memoriálu se stal Dominik Mottl z Bumika Děčín s osmi vstřelenými brankami a nejlepším brankářem byl zvolen Roman Klabeneš z Rangers Želenice.
Ceny nejlepším jednotlivcům i všem mužstvům předával Jiří Racek ml. se svou dcerkou, zároveň všem hráčům poděkoval za účast a všechna mužstva pozval na následující ročník Memoriálu Jiřího Racka.
Všechna utkání řídili a k dobré atmosféře turnaje přispěli rozhodčí D. Uher, J.Prinz, Z. Mráz a J. Bulín


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník