Zprávy

Skončila základní část RAF Děčín Veteráns ligy Ústeckého kraje

13.2.2016, 20:49 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V sobotu 13.2.2016 pokračovala v libouchecké sportovní hale RAF Děčín Veteráns liga Ústeckého kraje. Její šesté kolo uzavřelo základní část a určilo, kdo si zahraje o veteránský titul a kdo „pouze“ o šesté až deváté místo. Malý počet vstřelených gólů svědčí o tom, že šlo opravdu o hodně a obrany tak dominovaly nad útoky. Plná polovina z dvanácti naplánovaných utkání skončila vychytanou nulou pro spokojeného brankáře a ve stejném počtu utkání padlo dvě a méně branek. O vyrovnanosti soutěže svědčí další fakt, že bodový rozdíl mezi třetím a osmým týmem tabulky je pouhých pět bodů.
Suverén několika posledních sezón SK Jílové udělal výrazný krok k obhajobě titulu, když všechna tři svá utkání vyhrál a to bez inkasovaného gólu.
Svojí sílu předvedla Rozbuška Boletice. Rovněž odehrála tři zápasy, ve kterých dvakrát zvítězila a jednou remizovala. Právě plichta se Sokolem Bělá stála Boletické účast v bojích o veteránského šampióna.
JK Trans Varnsdorf taktéž dva duely opanoval, v jednom však prohrál, ale pohodlně si kontroluje stříbrnou příčku zajišťující účast na Mistrovství republiky hráčů 40+ v Havířově.
Sokol Bělá v Libouchci vydoloval veledůležité čtyři body ve dvou mačích, jež Sokolníky katapultovaly ze šesté a čtvrtou pozici.
Trio mužstev veze z libouchecké palubovky tři body. Eurosportu Teplice stačily k udržení bronzového umístění, SK RAFani Děčín také udrželi svou pozici, tu pátou a vlastně i Nota-Slovanka Děčín zůstala po tomto turnaji na stejném místě, ale sedmé místo jí odsoudilo k tomu, že neobhájí loňské stříbro.
Dvojice mančaftů nebodovala. Hráči Old Stars Ludvíkovice si před tímto turnajem brousili zuby na finálovou účast, musí se však spokojit s boji o 6. – 9. místo. Tenis Proboštov veteránský peloton uzavírá a již si nemůže své umístění vylepšit.
RAF Děčín Veteráns liga se po tomto turnaji rozdělila na dvě skupiny. O titul si zahrají: SK Jílové, JK Trans Varnsdorf, Eurosport Teplice, Sokol Bělá a SK RAFani Děčín. O 6. – 9. budou bojovat: Rozbuška Boletice, Nota-Slovanka Děčín, Old Stars Ludvíkovice a Tenis Proboštov.
Mužem 6. kola byl zvolen Jan Peterka z Tenisu Proboštov a střelce kola máme hned dva – Jana Mikšovice z Eurosportu Teplice a Petra Pomíchala z JK Trans Varnsdorf, oba se trefili třikrát.
Všechna utkání spolehlivě řídili rozhodčí J. Prinz, Z. Mráz a J. Habada. Finálové kolo se odehraje v sobotu 5.3.2016 od 9.00 hod. v Libouchci.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník