Zprávy

Autocentrum Jílové "A" má v čele DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje již dvacetibodový náskok

7.2.2016, 07:42 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V sobotu 6.2 2016 se odehrálo závěrečné kolo základní části DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje, jež se odehrálo ve varnsdorfské sportovní hale, a které rozhodlo jak o účastnících bojů o titul tak i o záchranu.
Naprosto suverénní jsou borci z Autocentra Jílové „A“. Opět nezaváhali, třikrát zvítězili a prakticky již mohou předčasně slavit zisk šampióna Ústeckého kraje, jelikož si do finálové skupiny nesou nedostižný dvacetibodový náskok.
Výborně si v 6. kole vedla mužstva Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice a Sokol Bělá, která ve třech utkáních vybojovala sedm bodů za dvě výhry a jednu plichtu. K posunu do skupiny hrající o celkové vítězství jim to však nestačilo a musí se spokojit se zápasy o udržení.
Další duo týmů mělo shodnou bilanci. Domácímu JK Trans Varnsdorf „A“ i FC Louce Košťany ČOS jednou byl soupeř nad jejich síly, ale ve zbylých dvou mačích dokázali své soky porazit a zahrají si tak o titul. „Jékáčka“ si ziskem šesti bodů pomohli k posunu na druhé místo, Louce tento bodový zisk stačil k udržení páté příčky.
FC Veteráns Želenice získaly body čtyři, když ve třech utkání vyhrály, prohrály i remizovaly. Přesto si v tabulce polepšily a do finálových bojů půjdou ze třetího místa.
DeCe Computers Děčín si z Varnsdorfu odváží body dva za dvě plichty a jednu porážku. Oproti minulému kolu si v tabulce pohoršilo o jednu příčku, je osmé a čekají ho boje o záchranu.
Stejný osud čeká i hráče SC Stap Vilémov, ten vybojoval ještě o bod méně než „Décéčko“ a do závěrečných soubojů půjde z devátého místa.
Dvě mužstva na varnsdorfské palubovce nebodovala. Turbo Děčín „A“ se topí v herní krizi a uzavírá extraligový peloton, kdežto bodová ztráta Bumika Děčín je velkým překvapením. Přesto si zahraje ve finálové pětici, jen klesl ze stříbrného stupínku na ten bramborový.
Extraligová tabulka se rozdělila na dvě skupiny. O titul DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje si zahrají: Autocentrum Jílové „A“, JK Trans Varnsdorf „A“, FC Veteráns Želenice, Bumiko Děčín a FC Louka Košťany ČOS.
O záchranu budou hrát: Sokol Bělá, Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice, DeCe Computers Děčín, SC Stap Vilémov a Turbo Děčín „A“.
Mužem kola byl zvolen Marcel Mikolášek z JK Trans Varnsdorf „A“ a střelcem kola se stal Petr Bartko z Autocentra Jílové „A“, jež rozvlnil síť za zády soupeřových brankářů hned desetkrát.
Všechna utkání s přehledem rozhodovali rozhodčí M. Bouma, T. Červený, M. Trojan a D. Uher. Finálové kolo se odehraje v sobotu 20.2.2016 od 9.00 hod. ve Varnsdorfu.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník