Zprávy

FC Veteráns Želenice hodnotí svou účast v národním finále poháru

31.1.2016, 17:35 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

V sobotu 30.1.2016 se náš tým FC Veteráns Želenice jako vítěz Krajského poháru České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje zúčastnil národního finále poháru. Vyrazit musel už v brzkých ranních hodinách, jelikož Želenické čekala cesta na východ Čech do Litomyšle, kde je v tamní sportovní hale čekala skupina nabytá těžkými soupeři – mnohonásobný Mistr České republiky a aktuální vítěz základní části celostátní ligy Chemcomex Praha, čtvrtý celek po základní části celostátní ligy Bombarďáci Větřní a osmý celek po základní části a pořadatel národního finále Šakalí Hněv TJ Sokol Moravská Třebová.
Brankářská legenda Veteránů Roman Zimola v Litomyšli nechytal, ale zhostil se funkce trenéra. Nyní si můžete přečíst jeho postřehy k vystoupení Želenic na této druhé nejprestižnější sálovkářské soutěži v České republice.

FC Veteráns Želenice – Chemcomex Praha 1:5 (1:2)

Reprezentanty prošpikovaná sestava soupeře v čele s děčínským rodákem Tomášem Fichtnerem budila velký respekt, ale my Pražany překvapili hned v první minutě a Martinem Stachem se ujali vedení. Nadějné skóre jsme drželi do desáté minuty, pak ale protivník dvěma góly otočil skóre ve svůj prospěch. V druhé půli stávající republikový šampión stupňoval tlak, kterému jsme jen s vypětím všech sil odolávali, ale nakonec zkušený soupeř přidal tři branky, na něž jsme již nedokázali odpovědět.

FC Veteráns Želenice – Bombarďáci Větřní 1:6 (0:3)

Prvních pět minut jsme byli Větřní vyrovnaným soupeřem, pak ale soupeř svou kombinační hrou, kdy nám téměř nepůjčil míč, pomalu rozebíral naší obranu a do poločasu jsme třikrát inkasovali. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první, ale přeci jen jsme se dostávali do šancí i my. Ztroskotávali jsme však na výborném brankáři Bombarďáků nebo jsme jen těsně minuli brankovou konstrukci. Ve střední části druhého dějství protivník třikrát udeřil v rozmezí tří minut. My již stačili Ondřejem Cimplem korigovat na konečných 1:6.

FC Veteráns Želenice – Šakalí Hněv TJ Sokol Moravská Třebová 6:1 (3:0)

V utkání, ve kterém již nešlo o postup do vyřazovací fáze turnaje, jsme si řekli, že si zahrajeme naší hru, jíž se prezentujeme v extralize. Úvod zápasu se nám vydařil, když jsme dvakrát překonali domácího brankáře během dvou minut. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili a do půle ještě jeden gól přidali, tím jsme zlomili odpor Třebovanů. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první a protivníkům nepomohl ani oddechový čas po čtvrté inkasované brance. Otevřená hra Šakalího Hněvu nahrávala naším protiútokům, ze kterých jsme přidali další dvě branky. Skóre mohlo být daleko vyšší, jelikož jsme několikrát nastřelili tyč, soupeř vykopl míč směřující do prázdné branky a navíc jsme neproměnili penaltu. Naše branky obstarali Tonda Čapek, Ondra Cimpl a Jan Mataj, kteří se shodně trefili dvakrát.

Sestava: Herák Patrik - Stach Martin, Čapek Antonín, Kučera Lukáš, Vojtěch Matěj, Cimpl Ondřej, Jirásek Antonín, Mataj Jan a trenér Zimola Roman.

Závěrem bych chtěl podotknout, že turnaj byl skvěle zorganizován, prostředí sportovní haly bylo perfektní a pro nás to byla ohromná zkušenost zahrát si s týmy z celostátní soutěže.
Roman Zimola


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník