Zprávy

V pořadí již 28. memoriál M. Kotraby a 18. ročník H. Bálka v sálové kopané ve Vilémově vyhrál tým Komáři Filipov!

29.12.2015, 11:42 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Za účasti 12-ti kvalitních mužstev, z toho tří zcela nových, byl v sobotu 26.12.2015 odehrán velmi populární turnaj v sálové kopané ve Vilémovské sportovní hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když ze čtyř velkých favoritů – SC Stap Vilémov, Kádě 5000 Velký Šenov, FC Juniors Děčín a Jackovi kluci Varnsdorf - se ani jeden z nich neprobojoval do semifinále!!! Další z velkých favoritů – Bílá Vdova Varnsdorf obsadil 4. místo. Vítěz turnaje - Komáři Filipov skončili ve skupině sice až na 3. místě, ale pak již, až kromě penaltového semifinálového rozstřelu s týmem Stap Vilémov, nenašli vážnějšího soupeře. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté jako např. Matěj Kotiš hrající 2. ligu za Varnsdorf, Vlasta Stožický hrající nyní za Litoměřice, dále královodvorský Milan Petr, vilémovští T. Jägr, Čuda, Kopřiva, Bílek, Jindřich a Kaňkovský, dále mnozí hráči působící v Rakousku či Německu jako např. Hubený, Hájek a mnoho dalších. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech mužstvech a v jedné bylo mužstev pět. Vzhledem k tomu, že se nečekaně nedostavil tým Mikulášovic, tak z každé skupiny postoupila do play off všechna mužstva. Přímo do čtvrtfinále postoupila 4 nejlepší mužstva ze skupin a sice SC Stap „A“, Stap Vilémov, Bílá Vdova a Hapťák, z nich se ale do finále nikdo neprobojoval. O vyrovnanosti turnaje svědčí i plichty v play off a tudíž atraktivní penaltové rozstřely, které byly letos tři!!! Celý turnajový maratón měl 32 utkání v délce 1x12 minut, které bez větších problémů odřídila trojice rozhodčích – Sabó, Michek a Červený.

Výsledky od play off:
1. kolo: Komáři Filipov – Babula Team Praha 6:0, FK Rumburk – Jackovi kluci Varnsdorf 1:1 (3:2 na PK), FC Juniors Děčín – SC Stap Vilémov „B“ 1:0, Repre Šluknov – Kádě 5000 Velký Šenov 2:1.
Čtvrtfinále: Komáři Filipov – SC Stap „A“ 3:1, Stap Vilémov – FK Rumburk 1:0, Bílá Vdova Varnsdorf – FC Juniors 4:2, Repre Šluknov – Hapťák Šluknov 2:1.
Semifinále: Komáři Filipov – Stap Vilémov 1:1 (4:3 na PK), Repre – Bílá Vdova 2:0.
O 3. místo: Stap Vilémov – Bílá Vdova Varnsdorf 2:0.
Finále: Komáři Filipov - Repre Šluknov 2:0.

Vyhodnocení nejlepších jednotlivců a kolektivů:
Nejlepší hráč: Kaňkovský K. – Stap Vilémov
Nejlepší brankář: Zoul M. – Repre Šluknov
Nejlepší střelec: Stožický V. – 10 gólů – Komáři Filipov
Nejlepší rozhodčí: Sabó M. – Rumburk
Nejstarší hráč: Šťastný P. – Babula Team Praha – 69 let !!!! Rekord turnajů !!!
Cena Fair Play: Babula Team Praha – nejvzdálenější tým
Nejlepší domácí celek: Stap Vilémov – 3. místo

Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a velmi bohaté dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková - sestra zesnulého Honzy Bálka společně s místostarostkou obce paní Bohunkou Mošovskou, funkcionáři Fanda klubu, Sálovka Clubu Stap a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil tradičně i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo okolo 150 a to jak místních tak i z celého širokého okolí. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z velmi povedených turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán. Škoda jen, že ubývá mužstev, což je na druhou stranu smutné, když po loňských 13-ti se na něj letos přihlásilo znovu jen 13 a z nich se ještě jeden nedostavil. Před dvěma lety jich bylo 20.
Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.
Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit velice hodnotné ceny, které přesáhly sumu 15 tisíc Kč !!!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník