Zprávy

DeCe Computers Děčín oslavil 30 let od svého vzniku

22.12.2015, 15:20 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Jedním z tradičních sálovkářských klubů Krajské extraligy Ústeckého kraje je DeCe Computers Děčín, který v tomto roce slaví již své třicátiny.
Sobota 19.12.2015 byla určena jako den oslav a ne náhodou, jelikož ten den slaví narozeniny i Pavel Kluvanec, jeden ze zakládajících členů klubu, současný hráč, vedoucí týmu a vůbec držák tohoto mužstva.
Hned odpoledne si současní hráči "Décéčka" dali první dárek v podobě šesti bodů ze čtvrtého kola krajské soutěže. A pak již všichni bývalí i současní "plejeři" se svými manželkami, příznivci klubu a další pozvaní hosté mohli vyrazit do klubu Beseda v Bělé, kde od 18.00 hodin mohly propuknout oslavy třicátin.
Během večera byly na stěnu promítány fotografie z historie týmu a k nahléhnutí byla i klubová kronika, která je sice psaná až od roku 1987, ale nezasvěcený čtenář si mohl například přečíst, že mužstvo začínalo pod názvem Rozbuška Boletice (k tomuto názvu se tým vrátil ve veteránské soutěži) a muselo být vedeno pod místní organizací SSM (tuto skratku si ti o něco dříve narození jistě pamatují...).
Mezi řadu gratulantů vpluly manželky a přítelkyně oděny do současných i retro drezů, jež připomínají nejeden úspěch týmu, a za zvuku tónů písně "Zelená je tráva" předaly oslavencům třípatrový dort.
Součástí oslav bylo i pokřtění nové klubové vlajky, čehož se ujali všichni přítomní hráči DeCe Computers Děčín.
Měl jsem tu čest se oslav zúčastnit nejen jako člen Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje nebo jako tradiční soupeř v drezu odvěkého rivala, ale hlavně jako kamarád většiny borců tohoto mužstva.
Závěrem bych chtěl týmu DeCe Computers Děčín popřát ještě minimálně další třicítku let v sálovkářských soutěžích, mnoho gólů v soupeřových sítích, ale především jeho hráčům pevné zdraví a spoustu chuti do sálovky.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník