Zprávy

Žákovský turnaj ovládla ZŠ Kamenická

11.12.2015, 21:01 | vložil: Václav Valštýn

Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje společně se ZŠ Kosmonautů v pátek 11.12.2015 uspořádal již 10 . ročník mládežnického turnaje vypsaného pro žáky 4. a 5. tříd základních škol, který se tentokrát hrál „O pohár firmy DeCe COMPUTERS a uskutečnil se ve sportovní hale v Křešicích. Před Vánoci mají všechny školy program nabytý různými akcemi, což byl důvod, že se do tohoto turnaje přihlásily jen tři základní školy. Kromě pořádající ZŠ Kosmonautů se tohoto klání zúčastnily ještě ZŠ Kamenická a ZŠ Dr. M. Tyrše.
Všechna tři mužstva se utkala ve dvou kolech systémem každý s každým. Jako již každý rok se ukazuje, že nám v Děčíně dorůstají šikovní sálovkáři. Utkání byla plná velikého nasazení, boje o každý míč, skvělých kliček, výborných brankářských zákroků i parádních gólů. K dramatičnosti turnaje ještě přispěla ta skutečnost, že o umístění na prvních dvou místech při stejném bodovém zisku rozhodlo skóre ze vzájemných utkání. Vítězem se tedy stala ZŠ Kamenická před ZŠ Dr. M. Tyrše, neboť ve vzájemných utkáních bylo skóre 5:2 a 0:1, a tyto školy si tak prohodily pořadí z minulého ročníku. Bronzové medaile si domů odvážejí borci ze ZŠ Kosmonautů.
Všechna tři mužstva zvedla nad hlavu poháry za svá umístění a hráči obdrželi medaile barvy kovu, který si na křešické palubovce vybojovali. Taktéž byly vyhlášeny i individuální ceny, nejlepším střelcem se stal Jiří Černý ze ZŠ Dr. M. Tyrše a nejlepším brankářem byl zvolen Zbyněk Švarc ze ZŠ Kosmonautů. Všechna utkání spolehlivě řídili J. Habada a Z. Mráz.
Předseda Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje pan Jiří Jedlička chce touto cestou vyjádřit poděkování ředitelce ZŠ Kosmonautů paní Mgr. Věře Floriánové za významnou pomoc s organizací žákovského turnaje a Ing. Pavlu Kluvancovi z firmy DeCe Computers Děčín, který dodal poháry a medaile pro všechny účastníky.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník