Zprávy

Rozhovor s nejlepším rozhodčím uplynulé sezóny - Jardou Oborníkem

27.5.2015, 18:53 | vložil: Václav Valštýn

Před uplynulou sezónou převzal vedení komise rozhodčích. A jistě chce jít svým kolegům s píšťalkou příkladem, čehož si všimli i vedoucí jednotlivých mužstev, kteří ho poprvé v Jardově kariéře vyhlásili nejlepším rozhodčím sezóny. Jarda Oborník se k sálovce vrátil i jako hráč veteránského týmu Old Stars Ludvíkovice, z čehož je patrné, že sálovka zaujímá v jeho srdci velké místo...

Jardo, gratuluji k titulu nejlepšího sálovkářského rozhodčího uplynulé sezóny. Jak si tohoto ocenění ceníš?

Moc mě potěšilo, že jsem vyhrál rozhodčího sezóny. Je to odměna za celoroční pískání a děkuji všem vedoucím, kteří mě nominovali.

Byla to premiérová výhra mezi rozhodčími nebo patříš mezi tradiční vítěze této soutěže?

Ne ne, nepatřím mezi tradiční vítěze. Je to premiérové vítězství a o to více si ho cením.

Rovněž jsi předsedou komise rozhodčích v Ústeckém kraji. Jak jsi byl spokojený s výkony svých oveček v posledním ročníku?

Na podzimním semináři rozhodčích jsme si dali úkoly – cíle a docela se nám je podařilo splnit. Zaměřili jsme se na výstroj hráčů, skluzy či střídání. Docela mě překvapilo, jak to hráči v pohodě příjmuli. Jinak co se týče rozhodčích, tak to šlo, ale stále na sobě musíme pracovat. Chyby jsme měli a víme o nich. Pravděpodobně z pracovních důvodů přeruší činnost rozhodčí Čech ml. A chtěl bych oslovit Mílu Čecha st., aby opět pokračoval, protože je to kvalitní rozhodčí.

Připravuješ nějaké změny v personálním složení tvojí komise? Odchází někdo nebo se můžeme těšit na nové tváře?

Jelikož jsem byl opět zvolen předsedou komise rozhodčích, tak mám nové tváře komise. Chtěl jsem neutrální členy a jsem moc rád, že moji nabídku přijal Petr Šupka a Miroslav Duspiva. Věřím, že budeme dobře spolupracovat.

A jak to vypadá s pravidly, můžeme očekávat nějaké převratné novinky?

Zatím o žádných novinkách v pravidlech nevím. Určitě to nebude nic převratného, možná maličkosti. Ale určitě budu informovat před sezónou vedoucí mužstev.

Zároveň jsi byl vidět i jako hráč ve veteránské soutěži. Jak se k tobě tví kolegové arbitři při zápase chovají jako k hráči? Nevracejí ti tvé případné „peskování“?

Musím říct, že mám zase na svoje ovečky úplně jiný pohled. Peskování mi nevracejí, ale musím přiznat, že tam chybičky byly. Opět budeme mít před sezónou seminář, tak na něm vše probereme. Chci, abychom měli všichni stejné rozhodování.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník