Zprávy

Bumiko Děčín slaví historicky první zisk titulu krajského šampióna!!!

21.2.2015, 22:59 | vložil: Václav Valštýn

První soutěž, která v tomto ročníku rozkryla všechny své tajenky, je DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje. V sobotu 21.2.2015 hostila finálové kolo varnsdorfská sportovní hala.
Předkrmem byly dopolední souboje o páté až osmé místo, kterých se zúčastnila mužstva DeCe Computers Děčín, Turbo Děčín „A“, Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice a SC Stap Vilémov.
Vilémovští představili ve svém kádru nové tváře a taktéž hru, jež by týmu mohla v následujících sezónách pomoci do vyšších pater krajské tabulky. I „Décéčko“ předvedlo solidní výkony a s přehledem si udrželo pátou pozici. Extraligový nováček z Teplic se po celou sezónu prezentoval dobrou sálovkou a do poslední chvíle i bojoval o účast ve finálové čtveřici, ale nakonec bude pro něj celková sedmá pozice spíše zklamáním. Ani Turbo nebude spokojeno se šestým místem, které sice obhájilo z loňského ročníku. Bylo však zvyklé na umístění ve vyšších patrech krajské tabulky.
Těsně před sobotním obědem začalo to opravdové finále, do něhož vstupovalo Bumiko Děčín s pěti bodovým náskokem před Autocentrum Jílové „A“, které ještě mohlo Bumiku cestu za titulem znepříjemnit. FC Veteráns Želenice a JK Trans Varnsdorf „A“ již bojovali pouze o bronz. Hned po prvním utkání, které mezi Jílovým a domácím Varnsdorfem skončilo remízou, bylo jasné, že Bumiku budou stačit k historickému úspěchu tři body. Tak se také stalo a Bumiko slaví zisk premiérového titulu DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje. Jílovští se bili statečně až do konce turnaje, získalo ve finálovém turnaji sedm bodů, ale ta „plichta“ z úvodního utkání předznamenala vývoj tohoto kola. V dostizích o třetí místo byly úspěšnější Želenice, které nejprve porazily Bumiko a pak v přímém souboji s „Jékáčky“ remízovaly, což jim stačilo k bronzové radosti.
Vítězem DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje se po zásluze stalo Bumiko Děčín. Gratulujeme!!!
Mužem finálového kola byl zvolen Aleš Čermák z Autocentra Jílové „A“, jež se se šesti brankami stal i nejlepším střelcem.
Všechna utkání zkušeně řídili rozhodčí M. Bouma, J. Prinz, Z. Mráz a D. Uher. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční dne 9.4.2015 od 17.00 hodin v restauraci U Šoltyse v Děčíně.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník