Zprávy

Základní část RAF Děčín Veteráns ligy Ústeckého kraje je již minulostí

15.2.2015, 18:22 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Šesté kolo RAF Děčín Veteráns ligy Ústeckého kraje se odehrálo v libouchecké sportovní hale v sobotu 14.2.2015. Zajímavostí tohoto kola je to, že ani jedno z mužstev nezískalo plný počet bodů ze svých odehraných utkání, ale ani jeden tým neodjel z Libouchce s prázdnou. Jelikož byl tento turnaj posledním v základní části, známe odpověď na otázku, kdo si zahraje o titul a kdo o pořadí na pátém až osmém místě.
SK Jílové podruhé v sezóně prohrálo, ale v ostatních třech zápasech zvítězilo a s úctyhodným náskokem dvaceti tří bodů ovládlo základní část. Devět bodů ze čtyř utkání vybojoval i Sokol Bělá a tím si zajistil účast v zápasech o veteránský titul.
Za suverénním Jílovým je tabulka nesmírně vyrovnaná. Trojice mužstev získalo shodně 34 bodů, které byly vstupenkou do finálových bojů. K Bělé se přidala i Nota-Slovanka Děčín, jež si v tomto kole na své konto připsala sedm bodů za dvě vítězná utkání, jednu remízu a jednu porážku. Čtvrtým do party je v tomto kole čtyřbodový JK Trans Varnsdorf, kterému tato porce bodů taktéž stačila k odemčení brány finálového turnaje.
Shodný bodový příděl jako „Jékáčka“ získali i Rafani Děčín, jímž ale čtyři vybojované body nestačily k udržení pozice ve finálové čtyřce a musí se tak spokojit s účastí v bojích o páté až osmé místo.
Posledním týmem, který v tomto kole zvítězil, je Rozbuška Boletice. Tři body ze čtyř zápasů rovněž nestačilo na posun do horní poloviny tabulky a tak i Rozbuška bude hrát o umístění ve spodní části veteránského pelotonu.
Tenis Proboštov tentokrát získal dva body za dvě nerozhodná utkání a jedno prohrané. Old Srars Ludvíkovice potvrdilo pověst týmu s největším počtem remíz. Pohříchu ale získali pouze ten jediný remízový bod ze tří odehraných zápasů.
Bojů o titul se tedy zúčastní SK Jílové, JK Trans Varnsdorf, Sokol Bělá a Nota-Slovanka Děčín. O pozice na pátém až osmém místě si to rozdají SK Rafani Děčín, Rozbuška Boletice, Old Stars Ludvíkovice a Tenis Proboštov.
Mužem kola byl zvolen Zdeněk Erneker z SK Jílové a nejlépe to v tomto turnaji střílelo Václavu Fišerovi z JK Trans Varnsdorf a Josefu Starému z Nota-Slovanka Děčín, oba se shodně trefili čtyřikrát.
Všechna utkání s přehledem řídili rozhodčí P. Sejkora, J. Mareš a J. Habada. Poslední kolo tohoto ročníku se odehraje v sobotu 7.3.2015 ve Varnsdorfu s tradičním výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník