Zprávy

Bumiko poprvé prohrálo, ale stále vede

21.12.2014, 17:23 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Poslední sálovkářskou akcí tohoto kalendářního roku bylo 4. kolo DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje, které se uskutečnilo v sobotu 20.12.2014 v libouchecké sportovní hale.
Pořadí na prvních třech místech extraligové tabulky zůstalo sice nezměněno, ale za vedoucím duem Bumiko Děčín, Autocentrum Jílové „A“, které má osmi resp. šesti bodový náskok před zbytkem startovního pole, se situace velice vyrovnala tak, že i sedmé Turbo Děčín „A“ má reálnou šanci na bronzovou příčku.
Tento turnaj nejlépe vyšel týmu Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice, který ze tří svých odehraných utkání vybojoval plný počet devíti bodů, jež pomohly k posunu v tabulce ze sedmého na místo čtvrté.
Spokojeno se svým výkonem může být Autocentrum Jílové „A“, jež v tomto kole neprohrálo a po dvou výhrách, jedné remíze a zisku sedmi bodů, si upevnilo stříbrnou pozici. Stejnou porci bodů si z Libouchce odvezli i borci DeCe Computers Děčín, jejichž vedoucí Ing. Pavel Kluvanec v těchto dnech oslavuje významné životní jubileum – padesátiny, tak mu svým skvělým výkonem dali jeden z mnoha dárků.
Vedoucí tým soutěže Bumiko Děčín poprvé v této sezóně prohrálo právě s Décéčkem. Pikantností tohoto souboje je fakt, že tato družstva společně trénují. V dalších dvou zápasech Bumiko remizovalo a vyhrálo, což mu stačilo k udržení prvního místa. Se stejnou bilancí odjíždělo i Turbo Děčín „A“. Čtyři body nezabránily Turbu k propadu z páté na sedmou pozici.
První body za vítězství v zápase si připsali hráči SC Stap Vilémov, kteří k jedné výhře přidali tři porážky a stále tak uzavírají extraligový peloton. I sálovkáři FC Veteráns Želenice jednou vyhráli a třikrát odešli ze hřiště poraženi, což jim sice stačilo k udržení bronzu, ale dali tak svým pronásledovatelům šanci se k nim přiblížit.
Tento turnaj se moc nevydařil JK Trans Varnsdorfu „A“, který ve čtyřech utkáních vybojoval dva body a v tabulce klesl ze čtvrtého na šestý stupínek.
Mužem kola byl zvolen Jakub Čuda z SC Stap Vilémov, který se zároveň stal za sedm vstřelených gólů i nejlepším střelcem tohoto kola.
Všechna utkání spolehlivě řídili rozhodčí P. Sejkora, Z. Mráz, J. Mareš a J. Oborník. Následující turnaj se odehraje v sobotu 10.1.2015 v Libouchci s tradičním výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník