Zprávy

ZŠ Dr. M. Tyrše vítězem žákovského turnaje

5.12.2014, 21:42 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Pátek 5.12.2014 nebyl jen ve znamení Mikulášů, andělů a čertů, ale i žákovského turnaje v sálové kopané „O pohár firmy DeCe Computers Děčín“, který pořádal Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje společně se Základní školou Kosmonautů Děčín 27 – Březiny. Turnaj se konal ve sportovní hale v Křešicích a zúčastnili se ho žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol Benešov nad Ploučnicí, Boletice, Želenice, Dr. M. Tyrše, Kamenická, Ludvíkovice a pořádající Březiny.
Hrálo se systémem každý s každým, takže k vidění bylo 21 zápasů, ve kterých byly k vidění skvělé individuální výkony, týmové souhry, vynikající zákroky brankářů a mnoho krásných branek. Dle před turnajových prognóz si místa na stupních vítězů vydobyla mužstva ZŠ Benešov nad Ploučnicí, která získala bronz, ZŠ Kamenická, jež si zajistila stříbro, a celkovým vítězem se stala ZŠ Dr. M. Tyrše. Zde se musíme všem zúčastněným omluvit! Přímo na turnaji byla chybně vyhlášena za vítěze ZŠ Kamenická, ale jelikož mužstva na prvních dvou místech měla stejný bodový zisk, měl rozhodnout o vítězi vzájemný zápas, který vyhrála ZŠ Dr. M. Tyrše v poměru 1:0. Přímo na turnaji bylo bráno v potaz celkové skóre, které měla lepší ZŠ Kamenická, ale toto kritérium mělo přijít na řadu až v případě, že by vzájemný zápas skončil remízou. Proto se ještě jednou omlouváme a uvádíme na pravou míru celkové pořadí: 1. ZŠ Dr. M. Tyrše, 2. ZŠ Kamenická, 3. ZŠ Benešov nad Ploučnicí, 4. ZŠ Želenice, 5. ZŠ Boletice, 6. ZŠ Březiny, 7. ZŠ Ludvíkovice.
Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Radek Heinzel ze ZŠ Benešov nad Ploučnicí, nejlepším hráčem se stal Matyáš Lána ze ZŠ Kamenická a nejlepším střelcem se stal jeho týmový kolega Matyáš Abtrachimov.
Všechna utkání s přehledem řídili J. Prinz a Z. Mráz. Závěrem by chtěl Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje poděkovat firmě DeCe COMPUTERS, která poskytla krásné poháry pro první čtyři celky, medaile pro první tři mužstva a ceny pro individuální ocenění. V neposlední řadě chce Krajský štáb poděkovat ředitelce ZŠ a MŠ Děčín XXVII, Kosmonautů 177 (Březiny) paní Mgr. Věře Floriánové za významnou pomoc při zorganizování celého turnaje. A ještě jednou přijměte naší omluvu za chybné vyhlášení výsledků.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník