Zprávy

Rozhovor s Romanem Buřičem vedoucím týmu Lesní bezpečnost Šluknov

26.11.2014, 16:55 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Lesní bezpečnost Šluknov jako nováček 1. Autocentrum Jílové ligy vlétl do této soutěže jako uragán a po prvním turnaji dokonce okupoval první místo tabulky. Nyní jsou mladíci ze Šluknovského výběžku na páté příčce, ale medailovým pozicím na dostřel. Odkud tyto mladé pušky pochází a jak se objevily na sálovkářské scéně? Na tyto i další otázky nám ochotně odpověděl vedoucí týmu Lesní bezpečnost Šluknov - Roman Buřič.

Romane, Tvůj tým je nováčkem v 1. Autocentrum Jílové lize. Jak jste se o sálovce vůbec dozvěděli?

My jsme s tímto týmem loni vyhráli finále Libereckého kraje ve Středoškolské futsalové lize, což bylo pro mě i pro kluky celkem překvapení, tak jsem si říkal, že bychom mohli hrát nějakou nižší stálou soutěž. Chtěl jsem se tedy přihlásit do okresního přeboru ve futsalu, ale z jejich strany jsem cítil tak trochu nezájem a navíc se tato soutěž hraje na jednotlivé zápasy a je potřeba mít hřiště, což my nemáme, tak jsem hledal něco jiného, až mi Jarda Beránek dal číslo na Jirku Jedličku a s ním jsme se dohodli velice rychle a snadno.

Mohl bys nám své mužstvo Lesní bezpečnost Šluknov trošičku představit?

Tak tým je tvořen žáky Střední lesnické školy a Střední odborné školy sociální ve Šluknově. Ještě za nás hraje jeden pedagog, mistr lesa, kterého jsem si vybral pro jeho nasazení a taky jsem chtěl mít nějakého zástupce, kdybych já nemohl jet, tak aby to někdo mohl s kluky odjet za mě, což se stalo např. už v druhém kole ligy. Na třetí kolo jsme ještě povolali jednoho loňského absolventa, který s námi hrál výše zmiňovanou futsalovou školní soutěž. Jinak většina kluků někde hraje nebo hrála velký fotbal, takže jsou to většinou účastníci fotbalových soutěží od okresní třídy až po celostátní ligu. Ano, je to tak, dva členové našeho týmu hrají dorosteneckou ligu za Varnsdorf… zatím ještě kvůli klubovým povinnostem nemohli nastoupit, ale máme je v záloze „na horší časy“.

Hrajete pod hlavičkou Lesnické školy ve Šluknově. Můžeš nám přiblížit i tuto školu?

Naše škola sídlí ve Šluknově, má dlouholetou tradici ve výuce oboru lesnictví, což je čtyřleté studium zakončené maturitou, nyní se zde však dají studovat i jiné obory, maturitní sociální činnost a dnes velice populární maturitní bezpečnostně právní činnost, což je obor, který připravuje žáky pro zaměstnání u ozbrojených složek. Dále se zde vyučují nematuritní obory jako je lesní mechanizátor, práce v lese, práce ve stravování, pekař a pečovatelství. Máme letos nově rekonstruovaný internát, pro žáky spoustu akcí a kroužků pro využití volného času. Většina z nich se nějak točí kolem sportu nebo kolem myslivosti a přírody. Žáci z lesnických oborů chodí většinou v zeleném a zdraví se „lesu zdar!“, což bylo pro mě při nástupu do školy trochu nezvyklé.

Máte velmi mladý kádr. Kluci jsou žáky vaší školy současní či bývalí? Jsou všichni členové týmu nějak spjati s Lesnickou školou?

Na tuto otázku už jsem v podstatě odpověděl.

Vstup do sezóny jste měli výborný. Čekal jsi takový začátek nebo jsi myslel, že se budete chvíli rozkoukávat?

Takový začátek jsem opravdu nečekal, nechtěl jsem, abychom se plácali někde na chvostě, to nemám rád a kluky by to asi taky moc nebavilo. První kolo nás překvapilo, ale druhé nás zase pěkně vrátilo na zem.

Máte nějaké výkonnostní cíle nebo premiérová sezóna je pouze tzv. na oťukání soupeřů a plánovat budete až od sezóny následující?

Po třech kolech máme cíle asi v tom smyslu, že bychom chtěli skončit v první půlce tabulky, kdybych chtěl být neskromný, tak atakovat „bednu“, ale to bych považoval fakt za obrovský úspěch, protože výborných týmů je v soutěži několik.

A co ty sám, nechceš si občas nazout kopačky a provětrat obrany soupeřů?

Já kopačky určitě obouvat nebudu, protože fotbal nebyl nikdy můj sport, teď jsem k tomu přišel jako slepý k houslím. Můj sport č.1 vždy byl a bude zápas, zejména jeho řecko-římská forma. Ten jsem taky vystudoval na FTVS, ale vzhledem k tomu, že se tam učilo spoustu všeobecných sportovních pravidel a pouček, nabyl jsem přesvědčení, že můžu kecat do všeho, tedy i do fotbalu….. Takže lesu zdar!

Díko moc za Tvé odpovědi a celému týmu i škole přeji hodně štětí.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník