Zprávy

40. sezóna sálovky odstartovala

4.10.2014, 19:59 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Jubilejní 40. sezóna sálového fotbalu na území České republiky již odstartovala. V Ústeckém kraji ji zahájili veteráni, kteří si dali v sobotu 4.10.2014 své první dostaveníčko ve Sportovní hale v Libouchci. Poprvé v historii ústecké sálovky má RAF Děčín Veteráns liga osm účastníků. K již tradičním veteránským týmům přibyli i dva nováčci a to Nota-Slovanka Děčín a Old Stars Ludvíkovice. Hned v prvním turnaji byla vidět pohledná sálovka, kde nad dynamičností a rychlostí dominovala chytrost a kombinační hra.
Suverénně do soutěže vstoupil obhájce trofeje SK Jílové, který všechna tři svá utkání jasně ovládl, když vstřelil 14 branek aniž by byť jednou inkasoval. Největším překvapením kola je stoprocentní vstup do veteránské ligy nováčka Nota-Slovanka Děčín, který stejně jako Jílové všechny tři své zápasy vyhrál. Devět bodů získal i JK Trans Varnsdorf, ten ale měl na svém programu mače čtyři. Hned ten úvodní prohrál, ale pak se rozjel a dalším svým soupeřům už nedal šanci.
Dvě vítězství a jednu porážku si připsal Sokol Bělá, který je se svým vstupem do tohoto ročníku také spokojen. Čtyři body ze čtyř utkání vybojovali veteráni SK Rafani Děčín, kteří si jako jediní ze všech týmů vyzkoušeli, jak na prahu jubilejní sezóny chutná vítězství, porážka i remíza. Rozbuška Boletice byla posledním týmem, který se v tomto kole mohl alespoň jednou radovat z vítězství a získala právě ty tři body, když v dalších zápasech se musela sklonit před svými soupeři.
Další nováček Old Stars Ludvíkovice již nebyl tak úspěšný a připsal si pouhý bodík za jednu remízu ze čtyř utkání. Vůbec se nedařilo veteránům Tenisu Proboštov, kteří jako jediní odjížděli z Libouchce s prázdnou.
Mužem kola byl zvolen Petr Havlíček ze Sokola Bělá a střelecká muška neopustila ani v této sezóně Václava Fišera z JK Trans Varnsdorf, který rozesmutnil brankáře soupeřů hned desetkrát.
Všechna utkání spolehlivě rozhodovali rozhodčí J. Oborník, J. Mareš a P. Sejkora. Druhé kolo se odehraje v sobotu 25.10.2014 ve Sportovní hale ve Varnsdorfu s výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník