Zprávy

"Šléza" odpověděl na pár mých všetečných dotazů

25.8.2014, 21:21 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Miroslav Schlesinger je jedním z mých několika výborných kamarádů. Všichni, kteří se točí okolo sálovky, ho znají jako "Šlézu". A já naopak neznám většího hecíře, než je on. Dokáže svůj tým v dobrém slova smyslu zbláznit a to mužstvo potrápí i největší favority. Jsem moc rád, že si na nás našel chvilku a odpověděl na pár mých otázeček.

Míro, mohu Tě nazvat sálovkářským světoběžníkem. Vzpomeneš si ještě, kolika a jakými kluby jsi prošel?

Jasně že si vzpomenu, v každém týmu jsem nasbíral zkušenosti a nezapomenutelné zážitky. Ale nevzpomenu si, v jakém roce jsem debutoval za SK Dumbo Děčín. Po Dumbu následovaly kluby jako Snopek, Bumiko 2006/07, SKP Cizina 2007/08-2014 , a teď po rozpadnutí SKP Ciziny přecházím k DeCe Computers, to bude pro mě „zřejmě“ poslední štace.

Kdo Tě vůbec k sálovce přivedl a čím Tě zaujala?

Sport jsem vždycky miloval a jako každý kluk i fotbal. Po vojně v roce 1997 jsem začal chodit s tátou do tělocvičny v Křešicích. Tehdy jsme hráli s plyšovým balónem (dneska bych řekl - hrozný), tam jsem se potkal se Zdeňkem Pánkem ml., který již hrál za SK Dumbo. Ten mě přivedl mezi SÁLOVKÁŘE. Sálový fotbal se mi líbí kvůli intenzivní hře, někdy je to pořádný adrenalin.

Ve kterém týmu se Ti hrálo nejlépe?

Tak to je těžká otázka. Jak jsem již psal, v každém týmu se mi hrálo skvěle, ale za SKP CIZINU jsem cítil spolu s vedoucím Petrem Střelkou zodpovědnost…

Prakticky jsi prošel všemi sálovkářskými soutěžemi Ústeckého kraje. Máš mužstvo, proti kterému se Ti vyloženě hrát nechtělo a naopak tým, na který jsi se moc těšil?

Nejsou mančafty, proti kterým bych nechtěl hrát, každé mužstvo je pro mě novou výzvou k jejich poražení, ale mám vybrané týmy, na které se opravdu těším. Jsou to kluby, kde hrají moji kamarádi(Turbo, DeCe Computers a teď i Želenice) a většinou je mezi námi nějaký hec nebo sázka o výhru.

Za ty roky jsi mohl pozorovat i výkony jednotlivců, dal bys dohromady takové své soukromé „All stars“ ?

Je opravdu spousta kvalitních hráčů, ale já budu raději vybírat opět jen z kamarádů, i když jednu výjimku udělám: v brance: Štěpnička Petr; v obraně Macháček Jarda, Duspiva Václav; útočníci: Valštýn Václav, Štepnička Josef, Čapek Tonda. Vedoucí: Střelka Petr. Ještě bych do all stars zařadil bratry Vichtereye z SC STAP Vilémov, a to kvůli jejich nasazení, žádný míč pro ně není ztracený.

Blíží se nová sezóna, dáváš si ještě nějaké soukromé cíle do dalšího ročníku nebo si již jezdíš zápasy spíše užít?

Vždycky jedu vyhrát, užívám si je až potom, po zápasech….

Sálovka oslaví již 40 let svého působení v Čechách, co bys jí u příležitosti takového jubilea popřál?

Popřál bych jí více ikon jako je pan Jedlička Jiří, za čestnost a mnohaletou oddanost sálovému fotbalu!

Šlézo, díky moc za Tvé odpovědi a přeji si, abychom si spolu zahráli nejeden mač okořeněný malou sázkou o velké pivo... :-)


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník