Zprávy

Předseda Krajského štábu ČFSF Ústeckého kraje pan Jiří Jedlička mi odpověděl na anketní otázky

11.7.2014, 18:35 | vložil: Václav Valštýn

1. Věděli jste před 40 lety o začátcích sálovky v Čechách, případně kdy jste sálovku poprvé zaregistrovali a začali ji hrát?

První zprávy o sálovém fotbale jsem před 40 lety zaznamenal přečtením článku v časopise Mladý svět, kde informoval Zdeněk Šálek o příjezdu sálových fotbalistů Argentiny a odehrání propagačního zápasu s prvoligovými hráči, za které hrál i Tonda Panenka. Pak jsem se v roce 1988 dostal do týmu SOKOL Bělá, který byl jedním z prvních, kteří se do sálového fotbalu v roce 1976 přihlásili a od tohoto roku hráli ligové zápasy v rámci Severočeského regionu. Nejdříve jsem hrál a po úrazu achilovky jsem se vrhl do role funkcionáře. V roce 1990 jsem byl zvolen předsedou okresního štábu v Děčíně a od roku 2005 i předsedou krajského štábu Ústeckého kraje. Takže už 26 let se v sálovém fotbale pohybuji.

2. Co byste sálovce popřáli k tomuto krásnému jubileu?

Sálovce přeji do dalších 40ti let jen to nejlepší, nový příliv mužstev, hráče kteří se dostanou až do reprezentace, kvalitní rozhodčí a hlavně halu v Děčíně, abych se ještě dočkal toho, že má sálovka i v Děčíně domácí prostředí a na zápasy krajské i okresní ligy se mohou přijít podívat příznivci krásné hry, zvané sálový fotbal...


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník