Zprávy

Libor Sklenář z SC Stap Vilémov odpovídá na anketní otázky

9.7.2014, 17:10 | vložil: Václav Valštýn

1. Věděli jste před 40 lety o začátcích sálovky v Čechách, případně kdy jste sálovku poprvé zaregistrovali a začali ji hrát?

Naše sálovka zahájila svou činnost v roce 1977 – viz níže stručná statistika. Takže vlastně necelé tři roky po vzniku vlastní sálovky. Dodnes se jmenujeme SC Stap Vilémov a myslím si, že jsme asi nejstarší klub stále fungující pod stejným názvem minimálně v okrese, ne-li v kraji a možná i v republice.

2. Co byste sálovce popřáli k tomuto krásnému jubileu?

Nechť vydrží dalších 40 let a přibývají mužstva, jako za našich mladých let v začátcích sálovky, místo toho, aby ubývala. Je žalostné se podívat kolik je nyní fungujících klubů na okrese či v kraji oproti boomu cca před 30-ti lety a dále.

Představujeme Sálovka Club Stap Vilémov:
K součásti fotbalového dění ve Vilémově patří nepochybně i agilní Sálovka Club, který byl založen fotbalovými nadšenci v roce 1977 a jeho činnost trvá až dodnes. Vilémovští Sálovkáři pamatují v roce 1980 v Otrokovicích finále mistrovství republiky, kde obsadili 9.místo. V letech 1995-97 hráli úspěšně extraligu Severočeského kraje. Po té se rozhodlo, že sálovku nebudou hrát hráči z Á-mužstva a mužstvo se přihlásilo pouze do 1.ligy okresu Děčín. Tuto ligu však po určitých rozporech ohledně konání turnajů opustilo po sezóně 2004/05 a díky 2.místu v posledním ročníku se dostalo do Extraligy Ústeckého kraje, kde jako nováček obsadil hned 3.místo. Tato extraliga však v posledním roce měla špatnou úroveň a organizaci a tak se rozhodlo od sezóny 2008/09 o návratu zpět do okresu Děčín, který nás zařadil jen do 2.ligy. V roce 2009 přichází historický úspěch v podobě vítězství v poháru Ústeckého kraje a postupu do národního finále, jakož i historicky první výhra na memoriálu M.Kotraby a H.Bálka a také postup z 2.ligy do Extraligy Ústeckého kraje pro další sezónu 2009/10, kde hraje dodnes. V sezóně 2013/14 skončil náš tým na 2.místě a 2.místo obsadil i na memoriálu MK a HB.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník