Zprávy

Veteráni SK Jílového na ME veteránů v kategorii 40+

10.6.2014, 19:03 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Veteráni SK Jílové jako loňský vítěz Mistrovství ČR veteránů v kategorii 40+ bojoval v uplynulém týdnu v italské Santa Sofii na Mistrovství Evropy v této kategorii. Jelikož čestným hostem Jílovských byl i předseda krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje pan Jiří Jedlička, pověřil jsem ho, aby se v Itálii stal i sportovním redaktorem. Pan předseda se této úlohy zhostil navýsost dobře a tak Vám mohu na našich stránkách předvést jeho reportáž:

Ve dnech 3.6. – 7.6.2014 se tým veteránů SK Jílové jako loňský mistr ČR veteránů v kategorii 40+ zúčastnil Mistrovství Evropy veteránů v kategorii 40+. Evropský pohár se konal v Itálii, v horském sportovním areálu Sportilio v oblasti Santa Sofia a organizovala ho Italská federace sálového fotbalu ve spolupráci s UEFS, který zastupoval předseda pan Akhumyan z Ruska a Míla Suchánková z České republiky.
Dalšími sponzory byly: ASD PRO VIRIBUS – Cicciano /NA /, SPORTILIA Cittá dello Sport – Santa Sofia A.C.S.I. – Ass Centri Sportivi Italiani C.P.Bergamo, DRAGON GOAL – Milano, Comune di Santa Sofia.
Turnaje se zúčastnily týmy: NEMIROFF z Izraele, SK BOBRI z Běloruska, METALLIST Charkov z Ukrajiny, S.M. BRATISLAVA ze Slovenské republiky, CPS STEZZANO z Itálie, SK Jílové, obhájce titulu VYKOV České Budějovice a na osobní pozvání V. Akhumyana i další český tým VETERÁNI Praha.
Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, skupina „A“: VYKOV České Budějovice, NEMIROFF, SK Jílové a CPS STEZZANO, skupina „B“: S.M. Bratislava, SK BOBRI, VETERÁNI Praha a METALLIST Charkov.
Tým Jílového v prvním utkání s obhájcem titulu českobudějovickým Vykovem vybral nováčkovskou daň a po vyrovnaném prvním poločase celkově prohrál 2:6. I když i naši měli několik dobrých šancí /penalta/, ale nic se nedařilo.
Ve druhém utkání s izraelským mužstvem byla hra Jílovských podstatně lepší. Byl to vyrovnaný zápas, tým ze severu Čech měl velké šance, ale v první půli padl gól jen do sítě Radka Rangla. Druhý poločas byla hra zcela v režii borců z Jílového, ve 4. minutě střílí gól Karel Ženíšek a v 6. minutě po faulu na Luboše Michalce ten samý hráč z penalty nedává gólmanovi šanci. Vedení Jílovští drží až do 15. minuty. Pak po šestém faulu našeho mužstva kope soupeř devítimetrový kop a i když si Radek v brance na míč sáhl, gólu nezabránil. A ještě v té samé minutě dává soupeř šťastný a jak se později ukázalo i vítězný gól. Obrovská smůla se snesla na náš tým.
V posledním zápase ve skupině hrálo Jílové s domácím mužstvem. To už se naplno projevila kvalita našich hráčů a po výborném výkonu všech hráčů deklasovalo soupeře 13:0. Bohužel, tato výhra posunovala Jílovské pouze do boje o 5. místo, ve kterém jim byl za soupeře pražský tým. I v tomto zápase měli naši více ze hry a po jeho konci se radovali z výhry 3:1 a zisku poháru za celkové 5. místo. A Radek Rangl získal cenu pro nejlepšího hráče SK Jílové.
Postup do semifinále si ze skupiny „A“ zajistila mužstva Vykov České Budějovice a Nemiroff, z druhé skupiny si postup do semifinále zajistily týmy SLOV-MATIC Bratislava a SK Bobri. Ve finále se pak střetly v bývalém federálním derby S.M. Bratislava a Vykov České Budějovice. V týmu Bratislavy hráli bývalí reprezentanti federální republiky Kummer, Súkeník, Balaz, Lucenic a jejich kvalitní hra byla nad síly Vykova a vítězstvím 7:2 vybojovali titul mistra Evropy a domů si odvezli krásný pohár, který jim při slavnostním vyhlášení předali předseda UEFS Valerij Akhumyan a Míla Suchánková.
I když ambice týmu SK Jílové byly před turnajem vysoké, lze 5. místo považovat za dobrý výsledek, vzhledem ke kvalitě ostatních mužstev a je to pro celý tým velká zkušenost do budoucna. Vzhledem k tomu, že Jílovští obhájili v této sezóně veteránský titul mistra ČR, tak mají zajištěn postup na další mistrovství Evropy pro příští rok. A k pořádání ME se hlásí Slováci.
Turnaj absolvoval také děčínský rozhodčí Míla Čech mladší. V průběhu turnaje odřídil několik zápasů a podle hodnocení komise rozhodčích zanechal velice dobrý dojem a i pro něj to byla velice cenná zkušenost do jeho další rozhodcovské kariéry.
Poděkování patří vedoucímu týmu Luďkovi Kulhánkovi a dále pak hráčům K. Ženíškovi, L. Michalcovi, M. Knotkovi, S. Vlčkovi, L. Fiřtovi, R. Ranglovi, V. Klepsovi, Petru Lopušanovi, Pavlu Lopušanovi, D. Svaljavčíkovi, M. Hlouškovi a Z. Pekařovi.
Ve vloženém turnaji v mikrofutsale si SK Jílové vybojovalo pohár za třetí místo. Turnaj v mikrofutsale odehráli hráči: L. Michalec, S. Vlček, K. Ženíšek, L. Fiřt, Petr Lopušan, Pavel Lopušan, M. Hloušek a D. Svaljavčík.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník