Zprávy

Rozhovor s Lukášem Maršálkem vedoucím vítězného týmu 1. Autocentrum Jílové ligy Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice

24.4.2014, 19:44 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Lukáši, především Ti chci pogratulovat k vítězství v 1. Autocentrum Jílové ligy. Proběhly již nějaké oslavy nebo se teprve chystají?

Děkujeme, oslavy probíhaly průběžně po každém turnaji, ve kterých se nám poměrně dařilo a tak jsme nezaháleli ani s oslavami. Zásadnější oslava se uskutečnila po posledním turnaji, kde již bylo jasné, že jsme první příčku udrželi a tím potvrdili dosavadní formu. Nebyly jsme však kompletní a tak nás hlavní „dokopná“ teprve čeká až budeme všichni pohromadě.

Po právu získali i individuální ocenění Tví spoluhráči Jan Švach a Miroslav Surovec. Museli přispět do klubové kasy nebo museli celý tým při oslavách pohostit?

Tyto individua samozřejmě musí řádně zaplatit za to, že jsme je nechali vyniknout v týmu. :-)

Celou sezónu jste předváděli skvělé výkony bez většího zaváhání. Jak vidíš uplynulou sezónu Ty?

Byla to přesně ta sezóna na kterou jsme se od začátku vstupu na děčínské soutěže těšili. Postup nám párkrát unikl. Tentokrát však ne.
Před touto sezónou jsme však měli zásadní problémy s kádrem a spojili jsme síly s naším nynějším „B“ týmem z Proboštova. :-) Po pár utkáních jsme zjistili, že tato proměna nakopla všechny v týmu a poprvé za několik let jsme neřešili problém shánění lidí na poslední chvíli. Stabilita týmu po celý rok byla pravděpodobně tím největším plusem, který nás dovedl až na vrchol tabulky. Z kádru musím vyzdvihnout hlavně výkony a přístup našeho kapitána Vlastimilouška „Míly“ Zavadila, který nás perfektně motivuje a hecuje k lepším výkonům.
První polovina ligy byla naprosto perfektní. Bez zaváhání jsme odváželi plný počet bodů z každého turnaje a vysoký počet vstřelených branek se krásně dělil mezi většinu lidí v týmu(např. Raduna dal gól a to dokonce levou nohou). Druhá část již byla psychicky náročnější, protože na nás stále více dopadal tlak vedoucího ligy a každé zaváhání nahrávalo všem těsně za námi, kteří hráli taktéž výborně. Nejtěžší zápasy s těmito týmy jsme však zvládli a ukázali, že první část sezóny nebyla náhoda.

Já jako Turbák si nemohu odpustit otázečku, jestli jste po očku sledovali i výsledky svého největšího pronásledovatele?

Hehe, naprosto. Věděli jsme, že týmy za námi předvádí perfektní, vyrovnané výkony a že každá naše chyba může být ihned potrestána. Vše se důkladně přepočítávalo a protože jsme se často s Vámi míjeli, čekali jsme na email od Jirky Jedličky s velkým očekáváním.

Vydobyli jste si právo postupu do krajské extraligy. Využijete tuto možnost?

Kluci, kteří již vyšší soutěž hráli jsou pro to, abychom zůstali v té dosavadní. Ti, co ji nehráli si ji chtějí zahrát, takže dojde na refendum při dokopné. Nesmí být však moc pozdě, ať jsou všichni usnášeníschopní. :-) Můj osobní názor je, že pokud jsme soutěž vyhráli, měli bychom postoupit a změřit své síly ve vyšší soutěži s dalšími týmy.

Jak budete po sezóně odpočívat nebo již zahajujete přípravy na tu nadcházející?

Stále průběžně trénujeme společně a ti co nemohou se musí soustředit individuálně. Naše odbory taktéž vznesly požadavek na soustředění v Řecku (potom, co obdržely od sponzora nový míč a namlsaly se), ale to asi nedopadne.:-) Makat se bude na Teplicku.
Musím poděkovat našim sponzorům, společnostem PROREKA CZ s.r.o a Autojeřáby HORNA s.r.o., díky kterým jsme finančně připraveni na další sezónu.

Kádr máte stabilizovaný. Budete hledat ještě nějaké posily?

Celý rok jsme strávili v partě lidí, které se podařilo projít sítem zápasů až do vítězného konce. Doufejme, že se od nás odvrátí strašák zranění a zůstaneme ve stejné sestavě. Aktivně hledat nebudeme, ale když se někde objeví nějaký volný futsalový reprezentant, klidně ho mezi nás vememe. :-)

Dovol mi ještě poděkovat Jirkovi Jedličkovi a celému krajskému štábu za perfektně zorganizovanou sezónu. Jsme rádi, že se můžeme účastnit soutěže, kde je futsal hlavně zábava a ne novodobý byznys.

Ještě jednou Tobě a celému Tvému týmu gratuluji a přeji hodně štěstí v krajské soutěži, kde jistě nebudete patřit do spodních pater tabulky.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník