Zprávy

Rozhovor s Mácou Mikoláškem vedoucím vítězného týmu DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje JK Trans Varnsdorf "A"

13.4.2014, 15:02 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Máco, velká gratulace k zisku titulu krajského šampióna. Oslavy máte již za sebou nebo se teprve chystají? A v jakém duchu proběhly?

Předem děkuji za gratulaci k získání mistrovského titulu. Malá oslava již proběhla, ale ta závěrečná nás teprve čeká. Čekal jsem než dovezeme poháry a než budou mít kluci čas. Oslava bude ve sportovní hale spolu s našimi ženami.

Během celé sezóny Tvůj tým proháněl SC Stap Vilémov, byl to pro Tebe nejtěžší soupeř?

Ano, od prvního kola nás proháněl Vilémov. Je to dobrý mančaft se skvělými individualitami. Jsem rád, že jsme uhájili prvenství až do samého konce. Ale také Jílové, Turbo, Bumiko mají skvělá družstva.

Jaké bylo pro Tebe největší překvapení v krajské extralize v tom pozitivním i negativním smyslu?

Za největší překvapení v KL považuji Bumiko. Zapracovali spoustu mladých a perspektivních kluků. Odměnou jim bylo prvenství v poháru. A negativně na mě asi zapůsobil Rumburk. Mladý mančaft má určitě na víc než hrát o padáka. A taky mě překvapila dlouhá série proher tvého Turba.

Nelituješ, že se JK Trans přeci jen neusadil v celostátní lize? Vždyť i ze strany vedení České federace sálového fotbalu bylo slyšet, že je velkou škodou neúčast Varnsdorfu v celostátce…

Dobrá otázka. Řeknu to po pravdě, lituji. Ale bez hráčů, kteří budou ochotni cestovat po republice, se to nedá. Bohužel, spousta hráčů hraje velký fotbal, jak zde nebo vedle v Německu. Vydělají si nějakou tu korunu navíc, což já jim nabídnout nemohu.

Spřádáte již plány na novou sezónu? Co nové posily, máte již někoho v hledáčku nebo kádr zůstane nezměněn?

Plány určitě již spřádáme. Zvažujeme, zda se nepřihlásíme i do futsalu-FIFA. Všichni by mohli hrát zde sálovku a taky futsal. Ale vše je teprve v jednání. Posily mám určitě taky vyhlídnuté. Oslovil jsem pár kluků z dorostu a z U21. A taky asi bude končit Rumburk, tak proč toho nevyužít. No uvidíme, kdo nakonec skončí v Jékáčkách.

S jakými cíly půjde JK Trans do nové sezóny? A jaké jsou Tvé osobní ambice?

Cíle jsou jasné, vždy ty nejvyšší. A ty mé? Probojovat se s gardou na MČR.

A jak Ty osobně využiješ letní sálovkářské přestávky? Věnuješ se i jiným sportům nebo musíš mít stále balón u nohy?

V letní přestávce se budu věnovat rodině, kterou trochu v průběhu sezóny zanedbávám. Věnuji se samozřejmě i jiným sportům, jako je například jízda na kole. Projížďky po našich krásných kopečkách jsou k nezaplacení. Ale pak se mi samozřejmě začne stýskat po mičudě a uháním si někde do ní kopnout.

Máco, ještě jednou velká gratulace k zisku titulu, díky moc za rozhovor a do nové sezóny hlavně pevné zdravíčko a hodně štěstí.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník