Zprávy

Bumiko Děčín reprezentovalo náš kraj v Národním finále českého poháru

17.3.2014, 19:03 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Další sálovkářskou akcí, která se odehrála v sobotu 15.3.2014, bylo Národní finále českého poháru, které se uskutečnilo ve Skutči. Ústecký kraj reprezentovalo Bumiko Děčín jako vítěz krajského poháru. Z tohoto týmu jsem požádal Pavla Šímu, aby se převtělil do role reportéra a pro naše stránky okomentoval zápasy Bumika. Zde vám přináším jeho postřehy:

Bumiko Děčín reprezentoval Ústecký kraj v Národním finále Českého poháru

V sobotu 15.3.2014 bylo v krásném sportovním komplexu s moderní víceúčelovou halou ve východočeské Skutči u Chrudimi uskutečněno Národní finále Českého poháru. Zástupcem Ústeckého kraje se stal po vítězství v Krajském poháru tým sálového fotbalu Bumiko Děčín.

Vzhledem k větší vzdálenosti se tým Bumika Děčín vydal na tento turnaj o den dříve a tento prostor mohl využít pro taktickou přípravu. Bohužel díky zranění s týmem nemohli vycestovat dva stabilní hráči – obránce Jakub Chmelík a brankář Vít Mráz, kterého zastoupil zkušený matador Jaroslav Bažant.

V úvodním utkání narazilo Bumiko na zkušený tým FC Tex Color České Budějovice, pravidelného účastníka Národního finále ČP. Utkání mělo celkem vyrovnaný průběh a přineslo kvalitní sálovku. Po několika šancích na obou stranách se Č. Budějovicím podařilo se štěstím skórovat 3 minuty před koncem zápasu ze standardní situace. Následný tlak Bumika soupeř ustál a mohl slavit vítězství 1:0.

V dalším zápase se Bumiko střetlo s pořádajícím týmem a účastníkem celostátní ligy FC Družba Vysoké Mýto. Ihned v úvodu zápasu obránce Bumika Dominik Mottl sklepl střelu soupeře do vlastní brány a poslal tak V.Mýto do vedení 1:0, které vydrželo do poločasu. Ve druhém poločase se v jedné z mnoha šancí Bumika ocitl po autovém vhazování Lukáš Odstrčil a nekompromisní střelou pod břevno vyrovnal na 1:1. Jenže V.Mýto dokázalo 1,5 minuty před koncem utkání strhnout vítězství na svou stranu a radovat se z postupu do semifinále po výsledku 2:1. S tímto mužstvem sehrálo Bumiko ještě vyrovnanější partii, než v předchozím zápase, vytvořilo si řadu gólových příležitostí, jen více klidu a zkušeností chybělo tomuto mladému týmu k větší produktivitě.

V posledním zápase ve skupině a pro Bumiko i v celém turnaji byl soupeř GIOIA B2Balance Brno, čerstvý 2.vicemistr Celostátní ligy. V tomto utkání dokázalo Bumiko vzdorovat pouze z kraje 1.poločasu a svou otevřenou hrou nabídlo svému zkušenému soupeři skórovat do poločasu celkem 5x. Nakonec Brno deklasovalo Bumiko výsledkem 8:0.

Vítězem poháru se stal mistr ligy Chemcomex Praha, který si zároveň tímto vítězstvím vybojoval účast na evropském poháru UEFS. 2.místo osadil další ligový tým SK SICO Jilemnice, v boji o bronzovou příčku porazila FC Družba Vysoké Mýto soupeře GIOIA B2Balance Brno na penalty.

I přes jednoznačný výsledek v posledním zápase zanechalo Bumiko Děčín na turnaji dobrý dojem a jeho předvedená hra byla dobrou reprezentací sálového fotbalu Ústeckého kraje. Pro tento mladý tým, který poslední sezónou prošel generační výměnou, se jednalo obrovskou zkušenost a motivací do dalších zápasů.

Bumiko Děčín reprezentovali: J.Bažant – P.Šíma, J.Doubek st., J.Odstrčil, D.Mottl, M.Doubek – M.Lohniský, P.Hrma, V.Vaníček, J.Doubek ml., L.Odstrčil.

Účast Bumika Děčín na Národním finále by se neobešla bez podpory předsedy Krajského štábu sálového fotbalu p. Jiřího Jedličky a dále pak bez finanční podpory Města Děčín, obce Heřmanov a firmy Kovošrot Group CZ a.s.

I Pavlovi moc děkuji za jeho reportáž a celému Bumiku děkuji za vzornou reprezentaci našeho kraje.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník