Zprávy

Memoriál J. Racka ovládlo ŽŽB Děčín

16.3.2014, 15:41 | vložil: Václav Valštýn

Tradičním zakončením sezóny se pro sálovkáře v Ústeckém kraji stává „Memoriál Jiřího Racka“, jehož 10. ročník hostila v sobotu 15.3.3014 libouchecká sportovní hala.
Za účasti šesti mužstev nejen z klasických sálovkářských týmů, ale i poskládaných z kamarádů a přátel, kteří sálovku hrají pouze rekreačně, se hrálo systémem každý s každým. Myslím si, že budu mluvit za všechny zúčastněné, když uvedu, že pořadí mužstev a skóre jednotlivých zápasů nebyly zas až tak důležité. Hlavní myšlenkou tohoto turnaje je přátelské setkání minulých, současných i budoucích sálovkářů a jejich příznivců, kteří si memoriál přišli užít a pauzy mezi jednotlivými utkáními vyplňovali přátelskými rozhovory, na které není během sezóny tolik času, a v neposlední řadě i vzpomínkou na Jirku Racka, po němž je turnaj pojmenován.
I když se hrálo v uvolněné atmosféře, byla k vidění pěkná sálovka bez zbytečných faulů a negativních emocí. Skvěle turnajem prošel pravděpodobně nový účastník veteránské soutěže ŽŽB Děčín, který v turnaji nezaváhal a tak mohl slavit celkové vítězství. O pořadí na druhém až čtvrtém místě musela rozhodovat minitabulka ze vzájemných utkání mezi těmito týmy, neboť všechna tři mužstva získala shodně devět bodů. Nejlépe z tohoto kritéria vyšel Sokol Bělá, který tak pobral pohár za druhé místo, třetí skončilo Autocentrum Jílové a nepopulární bramborová pozice zůstala na FC Veteráns Želenice. Pátá se umístila Turbocizina Děčín a šestí pořádající Rangers Želenice.
Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Ladislav Spišák z ŽŽB Děčín a nejlepším střelcem se stal Michal Horyna z Autocentra Jílové.
Ceny pro nejlepší týmy i jednotlivce předával syn Jirky Racka Jiří, který všem poděkoval za účast, projev úcty a uznání jeho zemřelému otci, po kterém je turnaj pojmenován.
Všechna utkání s velkým nadhledem řídili rozhodčí J. Prinz, D. Uher a P. Sejkora


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník