Zprávy

DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje má již svého šampióna

16.2.2014, 15:45 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Varnsdorfská sportovní hala hostila v sobotu 15.2.2014 finálové kolo DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje a již jsou rozluštěny všechny extraligové rébusy a zodpovězeny všechny extraligové otázky.
Na úvod finálového kola si to rozdala mužstva umístěná po základní části v dolních patrech tabulky o celkové šesté až deváté místo systémem každý s každým, když všechny týmy si do finálového kola přinesly body získané během sezóny. Z této skupiny si nejlépe vedli hráči FC Nica Rumburk, kteří ostatní své soupeře porazili a po zásluze zakončili sezónu na šesté příčce. Oproti minulému ročníku je to ústup ze slávy, neboť Rumburští obhajovali bronz. O zpackané sezóně hovoří i sálovkáři Turba Děčín „A“, kteří každý rok chtějí hrát o medaile, ale tentokrát po výborném úvodu padla na Turbánky deka a nelichotivou dvanácti zápasovou šňůru zápasů bez vítězství ukončili až v posledním utkáním sezóny. Před tímto zápasem své dva předešlé ve finálovém kole prohráli a přepustili tak průběžnou šestou pozici hráčům z FC Nica Rumburk. Závěr sezóny zastihl sálovkáře SKP Cizina Děčín ve výborné formě, prohráli pouze s Rumburskými, ale další dva soupeře přehráli a zvláště skvělý výkon nestárnoucího Petra Střelky, kterému by nikdo nehádal již pět křížků, udivoval všechny přítomné v hale. Díky šesti vybojovaným bodům se Cizina odpoutala ode dna extraligové tabulky a pomyslného „Černého Petra“ tak přenechala DeCe Computers Děčín, který v posledním kole této sezóny nebodoval.
Správné vyvrcholení sezóny zajistila mužstva z horní poloviny tabulky, která hrála úplně stejným systémem jako ta družstva z dolní poloviny. S šestibodovým náskokem do finále vstupovali hráči JK Trans Varnsdorf „A“, což je v tomto kole favorizovalo. Ze čtyř utkání vyšli Varnsdorfští s poloviční úspěšností, ale jelikož největší pronásledovatel SC Stap Vilémov ztratil body za remízu 0:0 s Bumikem, bylo jasné, že před vzájemným utkáním těchto dvou rivalů bylo o krajském šampiónovi rozhodnuto. Přesto musíme Vilémovské pochválit za výborné výkony v posledním turnaji sezóny, a nejen v něm. Kromě zmíněné remízy v tomto kole Vilémov třikrát zvítězil a byl tak nejlepším účastníkem finále. Skokany roku můžeme nazvat hráče Bumika Děčín. V loňské sezóně Bumiko skončilo desáté, ale tato má pro něj po zásluze bronzový punc. Finálový turnaj Bumiko odehrálo s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Autocentrum Jílové „A“ se taktéž rvalo o bronz, ale dvě vítězství ze čtyř zápasů na to nestačila. Jílové tak neobhájilo loňské stříbro. Posledním týmem, který se zúčastnil bojů o titul byly FC Veteráns Želenice. Ty proklouzly mezi nejlepší pětku na poslední chvíli a bez větších šancí na zlepšení svého umístění. Veteráni své soupeře potrápili, ale na nějaký bodový přínos to nestačilo. Celková pátá říčka bude pro Želenice jako obhájce titulu spíše zklamáním.
Mužem finálového kola byl zvolen Luděk Kulhánek z Autocentra Jílové „A“ a nejlepším střelcem tohoto kola se stal Jaroslav Beránek z mistrovského JK Trans Varnsdorf „A“. Závěrečné vyhodnocení, vyhlášení výsledků a předání pohárů se uskuteční dne 27.3.2014 od 17.00 hod. v restauraci Na Kocandě.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník