Zprávy

SK Jílové obhájilo titul v Kovošrot group Veteráns lize Ústeckého kraje

9.2.2014, 07:20 | vložil: Václav Valštýn

Závěrečným kolem ukončili veteránští sálovkáři v sobotu 8.2.2014 svojí sezónu. K poslednímu svému vystoupení v Kovošrot group Veteráns lize Ústeckého kraje zavítali do libouchecké sportovní haly. A že bylo o co hrát. Tříbodový náskok Jílováků před veterány z Varnsdorfu sliboval velký boj o titul mezi těmito týmy okořeněný jejich vzájemným duelem. Ještě větší drama sliboval souboj o bronz, neboť zbylé čtyři týmy byly naskládány v pouhých dvou bodech a tak každý z nich měl velkou šanci na třetí místo.
V tomto kole si nejlépe vedli hráči SK Rafani Děčín, kteří jako jediní v závěrečném turnaji získali ze svých tří utkání plný počet devíti bodů a po zásluze se radují z třetího místa. Po loňském pátém místě budou Rafani hodnotit tuto sezónu velmi pozitivně.
V dostizích za celkovým vítězstvím jednou zaváhali a prohráli hráči SK Jílové. Nejdůležitější zápas tohoto kola proti Varnsdorfu však ovládli, obhájili tak své loňské prvenství a dovršili zlatý hattrick. Tenis Proboštov vybojoval stejný počet bodů jako Jílovští, ale on svůj nejdůležitější zápas naopak nezvládl a v dramatickém utkání o bronz o gól podlehl Rafanům. Proboštovští ale v premiérové sezóně mezi veterány zanechali velmi dobrý dojem.
JK Trans Varnsdorf získal v tomto turnaji za jednu výhru a dvě porážky tři body, což je vyřadilo z boje o celkový primát. Ale myslím si, že Varnsdorfští nebudou nesmutnit, jelikož zkompletovali své umístění na veteránské bedně a po vítězství v premiérovém ročníku, dvou následujících bronzech, jsou teď stříbrní a jako jediný z veteránských týmů ještě neopustil stupně vítězů. To zklamání jistě zavládne v táboře Sokola Bělá, který rovněž vybojoval tři body. Ale po době stříbrné, Bělá totiž v uplynulých třech ročnících vždycky brala celkové druhé místo, tyto tři získané body ve vyrovnané tabulce nestačily na lepší umístění než to páté.
Toto kolo se vůbec nevydařilo veteránům Rozbušky Boletice, kteří jako jediní nezískali ani bod. Bohužel vzhledem k bodové vyrovnanosti všech týmů v bojích o třetí až šesté místo, byl zisk každého bodíku velmi důležitý, a tak nula na kontě Boletických v tomto turnaji znamenala propad na celkově šestou příčku.
Závěrem musíme dodat, že hráči SK Jílové si celkovým vítězstvím vybojovali právo účasti na Mistrovství ČR veteránů, které se uskuteční v Praze a Jílovští tam budou obhajovat mistrovský titul.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Martin Malát ze Sokola Bělá a se šesti přesnými zásahy byl nejlepším střelcem Robert Diviš z SK Rafani Děčín.
Všechna utkání zkušeně řídili rozhodčí J. Oborník a D. Uher. Závěrečné vyhodnocení, vyhlášení výsledků a předání pohárů se uskuteční dne 27.3.2014 v restauraci Na Kocandě v Děčíně.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník