Zprávy

V 1. Autocentrum Jílové lize je bez porážky již jen teplická Metalliga

1.2.2014, 22:54 | vložil: Václav Valštýn

V první únorový den pokračovala 1. Autocentrum Jílové liga již svým šestým kolem v tradiční baště sálovky – Libouchci.
Zajímavostí tohoto kola je, že ani jednomu z týmů se nepodařilo naplno bodovat. A událostí se stala první porážka v sezóně rezervy Turba Děčín, kterému tak béčko Autocentra Jílové ukončilo šestnácti zápasovou šňůru neporazitelnosti. Bez porážky v soutěži zůstává již jen Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice. Ta sice v tomto turnaji jednou zaváhala, když ke dvěma výhrám přidala remízu, ale Turbu trošičku poodskočila a má již tříbodový náskok před svým pronásledovatelem.
O stejnou porci bodů jako Tepličtí si své konto obohatili i hráči Sokola Bělá, kteří tak stále ze čtvrtého místa nevzdávají boj o stupně vítězů.
Hned pětice týmů získala za dvě výhry a jednu porážku šest bodů. SK Dumbo Děčín se díky tomuto bodovému příspěvku osamostatnilo v klidném středu tabulky. Další vylepšení své pozice je pro hráče Dumba spíše v rovině teorie, ale oproti loňské sezóně prokazují herní i bodové zlepšení. To Turbo Děčín „B“ chtělo využít zaváhání Metalligy, aby se ziskem plného počtu bodů na ni dotáhlo, ale „béčko“ Jílového bylo proti a plány Turbu v jejich vzájemném utkání zhatilo. Právě Autocentrum Jílové „B“ ztratilo body s rezervou Varnsdorfu, ale pohodlně si hlídá pátou příčku a rovněž ještě není bez naděje na medailové umístění. I JK Trans Varnsdorf „B“ si udržuje svou pozici a to tu bronzovou, když se v tomto kole musel sklonit pouze před Notou. No a aby byl řetěz šestibodových tohoto turnaje kompletní a uzavřený, musíme dodat, že i Děčín – Nota dvakrát zvítězila a pro změnu nad její síly bylo Turbo „B“.
Další dvojice mužstev získala body tři za jedno vítězství a dvě prohry. Důležité tři body vybojovalo Tullamore Dew Děčín, které tak poodskočilo posledním dvěma mužstvům v tabulce. Ještě větší váhu mají tři získané body pro Žst. Zarážku Děčín „A“, která se dotáhla na předposlední Transco a boj o nelichotivou pozici na chvostu ligového pelotonu je tak otevřený.
Pouze jednu porážku utrpěli Hezouni Děčín „A“, ale pak jen dvakrát remízovali a přepustili tak svou osmou příčku z minulého kola dnes dobře hrající Notě.
Transco Bohemia Děčín se nemůže vyhrabat z herní krize a opět nebodovalo. Se žalostnou koncovkou, když mají průměr jednoho gólu na zápas, nemohou pomýšlet na jiné umístění než to u dna tabulky. Nedařilo se i hráčům Desperáda Františkov, jež definitivně hlásí ústup ze slávy. Průběžné sedmé místo bez možnosti výrazného zlepšení je pro obhájce trofeje velké zklamání.
Mužem kola byl zvolen Pavel Němeček z Děčín – Nota a sedm branek, nejvíce ze všech střelců v tomto kole, vstřelil Václav Fišer z JK Trans Varnsdorf „B“.
Všechna utkání spolehlivě řídili J. Oborník, D. Uher, P. Sejkora a M. Čech ml. Další kolo bude opět hostit libouchecká sportovní hala a to v sobotu 22.2.2014 od 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník