Zprávy

Vítězem základní části DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje se stal JK Trans Varnsdorf

26.1.2014, 10:27 | vložil: Václav Valštýn

V mrazivou sobotu 25.1.2014 hostila libouchecká sportovní hala poslední šesté kolo základní části DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje. Po tomto turnaji je rozhodnuto, kterých pět mužstev si to rozdá o titul sálovkářského šampióna našeho kraje a které čtyři týmy budou naopak hrát o sestup z krajské ligy. Nutno dodat, že všichni zúčastnění si do finálového kola berou dosud získané body.
Vítězem základní části se stal po právu JK Trans Varnsdorf „A“, který v přímém souboji o první místo přehrál SC Stap Vilémov brankou v posledních vteřinách utkání. Varnsdorfští zvítězili i ve zbylých dvou svých zápasech a nakonec tabulku ovládli s šestibodovým náskokem před Vilémovem.
Libouchecká palubovka rovněž svědčila i hráčům FC Nica Rumburk, kteří dvěma výhrami a jednou porážkou získali šest bodů, avšak jejich zlepšené výkony z posledních kol již nestačily na posun mezi finálovou pětici a budou tak hrát pouze o záchranu.
Hned trio mužstev vybojovalo v tomto kole čtyři body za jedno vítězství, remízu a jednu porážku. Zatímco Bumiko Děčín a Autocentrum Jílové „A“ si tímto bodovým ziskem udrželo své pozice na třetím či čtvrtém místě a s největší pravděpodobností si to rozdají právě o bronz, jelikož titul už je pro ně spíše v rovině teorie, to DeCe Computers Děčín vybojovanými čtyřmi body v tabulce přenechalo poslední místo SKP Cizině Děčín.
SC Stap Vilémov po porážce s Varnsdorfem ve druhém svém souboji vyhrál a bez problémů si tak udržel stříbrnou pozici. Vilémovští jsou již pravděpodobně jediným soupeřem Varnsdorfu v boji o titul, ale šestibodový rozdíl mezi těmito mužstvy favorizuje právě JK Trans.
Dvakrát prohráli FC Veteráns Želenice, ale vydřeli jedno nesmírně důležité vítězství, které je katapultovalo do bojů o titul. Zde již své loňské vítězství neobhájí, ale do bojů o bronz ještě mohou dost výrazně zasáhnout.
SKP Cizina Děčín si ze dvou zápasů odváží z Libouchce pouhý bod a propadla se tak na samé dno extraligové tabulky. V bojích o sestup je ale vše otevřené, jelikož všechna čtyři mužstva jsou seřazena v pouhých pěti bodech.
Turbo Děčín „A“ neprolomilo svou mizérii z této poloviny soutěže a opět nebodovalo. V přímém souboji o postup do finálové pětice podlehlo Veteránům a zúčastní se tak pouze v bojích o záchranu.
Mužem kola byl zvolen Tomáš Hadar z FC Nica Rumburk a jako již po několikáté v tomto ročníku se střelcem kola stal Milan Vichterey z SC Stap Vilémov, tentokrát se trefil pětkrát.
Všechna utkání řídili rozhodčí P. Sejkora, Z. Mráz, V. Sejk a M. Šafra. Finálové kolo se odehraje ve Varnsdorfu dne 15.2.2014 s výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník