Zprávy

Vedoucí duo odskočilo zbytku tabulky DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje

4.1.2014, 21:58 | vložil: Václav Valštýn

Jako první v novém roce zasáhli do bojů sálovkáři DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje, kteří se sešli hned první novoroční sobotu 4.1.2014 v Libouchci, aby odehráli již páté kolo.
Opět ani jeden z týmů nebodoval naplno a toto kolo ukázalo, že letos je extraligový peloton dost vyrovnaný a každý může a taky ztrácí body z každým.
Nejlépe si vedlo vedoucí duo JK Trans Varnsdorf „A“, SC Stap Vilémov. Obě mužstva ve třech utkáních dvakrát zvítězila a jednou remizovala. Ziskem sedmi bodů si vypracovala stejně velký náskok před zbytkem tabulky jen s tím rozdílem, že Varnsdorf má o jeden zápas odehrán méně než Vilémov.
Bumiko Děčín se vrátilo na bronzovou příčku, jelikož taktéž dvakrát vyhrálo, když oba vítězné zápasy zlomilo ve svůj prospěch až v samotném závěru. Třetí utkání mladíkům již tak nevyšlo a muselo se sklonit před chytrou hrou Vilémovských.
FC Veteráns Želenice ve svých třech mačích neprohráli, za jedno vítězství a dvě remízy pobrali pět bodů, které je vrátily do bojů o finálovou pětici. Již mají stejně bodů jako páté Turbo a ještě k tomu zápas k dobru. Jejich vzájemný souboj v posledním šestém kole základní části bude jakýmsi předkolem play off.
Posledním mužstvem, které v tomto kole vyhrálo, je SKP Cizina Děčín. Ta získala tři body, jelikož jednou vyhrála a dvakrát odešla ze hřiště poražena. Její šance na finálovou pětku je již spíše v rovině teorie.
Autocentrum Jílové „A“ v tomto kole rovněž neprohrálo, ale také ani nevyhrálo, a tak zisk dvou bodů znamená pokles ze třetí na čtvrtou pozici, rovněž tak i velikou šanci udržet se ve finálové pětici.
Pouhý jeden bodík ze tří zápasů získalo Turbo Děčín „A“, které tak prodloužilo černou sérii na osm utkání bez vítězství. Po znamenitém vstupu do soutěže se teď horko těžko drží v horní polovině tabulky a v příštím kole musí naplno bodovat, aby si mohlo zahrát o titul krajského šampióna.
DeCe Computers Děčín rovněž uhrálo pouhý bod ze dvou utkání a proto, že FC Nica Rumburk jako jediná v tomto kole nebodovala, dotáhlo se Décéčko k Nice na jeden bod. Proto i souboj o pomyslného „černého Petra“ bude ještě velmi zajímavý.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Radim Petrák z JK Trans Varnsdorf „A“. Nejlepší střelce tohoto kola máme hned dva a zajímavostí je, že jsou oba z jednoho týmu SC Stap Vilémov. Jsou jimi Milan Vichterey a Jakub Čuda, kteří se trefili do černého hned sedmkrát.
Všechna utkání odpískali rozhodčí Z. Mráz, J. Oborník, M. Šafra a J. Prinz.
Následující kolo se opět odehraje v Libouchci a to v sobotu 25.1.2013 s obvyklým výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník