Zprávy

Silvestrovské koupání

1.1.2014, 12:12 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Tradičního silvestrovského koupání se stejně jako každý rok zúčastnilo několik sálovkářů, spoluhráčů, ale i protihráčů, především však kamarádů ze tří extraligových týmů – SKP Cizina Děčín, DeCe Computers Děčín a Turbo Děčín.
Tuto silvestrovskou tradici založili bratři Štěpničkové před sedmnácti lety, když dvojčata Pepa (jediný se zúčastnil všech sedmnácti silvestrovských koupání) a Pavel (jednou ze zdravotních důvodů vynechal) přišli na nápad se na Silvestra vykoupat v jejich celoročním bazénku… Poté se k nim přidal i jejich starší bratr Petr.
Postupem času se k této tradici začali přidávat další a další lidé až se z koupání stala skoro společenská událost… :-)Po třech bratrech mají nejdelší nepřerušenou sérii Lukáš Rajniš a Václav Valštýn, kteří se silvestrovského koupání 2013 zúčastnili již po osmé za sebou.
Rozloučit s rokem 2013 u Štěpničků se ze sálovkářů tentokrát přišli Petr „Střelec“ Střelka, Míra „Šléza“ Schlesinger, Pavel „Pavko“ Václavek, Pepa „Chozé“ Štěpnička, Petr "Kuři" Juřička (všichni SKP Cizina Děčín), Petr „Štěpňa“ Štěpnička, Lukáš „Pintu“ Rajniš (oba DeCe Computers Děčín, i když Pinťáka pracovní povinnosti zavály do Anglie a v současné době sálovku nehraje) a Václav „Vendys“ Valštýn (Turbo Děčín). Držet palce klukům přišli i další sálovkáři Jarda „Machy“ Macháček a Tomáš „Címa“ Cimrman (oba DeCe Computers Děčín).
Abych Vám přiblížil průběh této akce, tak po silvestrovském obědě se začínají účastníci scházet. U Štěpničků se již vaří svařené víno a nově příchozí ho pomáhají svými ingrediencemi (rum, další víno…) dochutit… :-) Než se všichni sejdou, přítomní lehce společensky konverzují a popíjejí výborný „svařák“. Když už je sestava kompletní, začíná se pomocí žolíkových karet losovat pořadí skokanů do vody (nejnižší karta začíná, eso si vybírá, jestli bude na začátku nebo až na konci a joker si vybírá jakékoli pořadí) . To už se čas koupání strašně rychle blíží a protagonistům pomalu mizí úsměv ze rtu…:-) Podle vylosovaného pořadí se za ohromného povzbuzování kamarádů a rodinných příslušníků začíná skákat do vody. Někteří skokané svůj skok vyšperkují i nějakým vhodným úborem nebo nějakou exhibicí. Ti, co to mají již za sebou, jsou šťastní a ostatní jim strašně závidí. Po vykoupání posledního účastníka, všichni hromadně vlezou do vody na skupinové fotografování. Pak už všechny čeká horká sprcha a závěrečný rozbor u videa, neboť celá akce je pečlivě zaznamenávána zkušeným kameramanem, který si všímá i sebemenších detailů.
To už jsou opět všichni šťastní, že to s nimi nešlehlo ani tentokrát, a že toto bláznovství je čeká až za další dlouhý rok.
Celá společnost si pak vzájemně popřeje do nového roku a přeje i Vám, aby rok 2014 byl ve všech směrech lepší než ten předešlý.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník