Zprávy

Bumiko Děčín po 15 letech vyhrálo v krajském poháru

8.12.2013, 18:51 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Druhá adventní neděle 8.12.2013 byla ve znamení krajského finále poháru České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje, který se odehrál ve sportovní hale v Libouchci pod názvem „O pohár primátora města Děčína“.
Jak již bylo dříve avizováno, finále se zúčastnilo pět aktuálně nejlepších týmů Ústeckého kraje – JK Trans Varnsdorf, SC Stap Vilémov, Bumiko Děčín, Turbo Děčín a Autocentrum Jílové, jež si to rozdaly o vítěze poháru systémem každý s každým.
Hned v úvodu turnaje se rozhodovalo o celkovém vítězi, když mladíci z Bumika Děčín si poradili s Turbem Děčín. Bumiko vycházelo z dobré obrany, vyráželo ke smrtícím brejkům a jeden se mu podařilo využít. Výhru nad Turbem korunovalo Bumiko nádhernou střelou do horního rohu turbácké branky a zvítězilo tak 2:0. Vzhledem k tomu, že obě mužstva v žádném dalším zápase neprohrála, Bumiko Děčín pouze jednou remizovalo s Jílovým, stalo se zaslouženě vítězem krajského finále poháru a po dlouhých patnácti letech zopakovalo pohárový úspěch.
Na druhém místě se tedy umístilo Turbo Děčín, které po prohře s Bumikem další soupeře porazilo a po zisku devíti bodů zvedlo nad hlavu stříbrný pohár.
Aktuálně vedoucí tým krajské tabulky JK Trans Varnsdorf po jednom vítězství, jedné remíze a dvou porážkách vystoupilo na bronzový stupínek, jelikož při stejném bodovém zisku jako mělo Autocentrum Jílové, hovořil ve prospěch Varnsdorfských lepší vzájemný zápas právě s Jílovým.
Krajské finále poháru se jistě nevydařilo podle jejich představ hráčům SC Stap Vilémov, kteří po zisku jediného bodu ze čtyř utkání uzavírali tabulku pohárového finále.
Po závěrečném hvizdu předal ceny jednotlivcům i všem týmům primátor města Děčína pan František Pelant. Cenu pro nejlepšího brankáře si od něj převzal Jiří Vesecký z Bumika Děčín a střelcem krajského finále poháru stal Aleš Dědič z Turba Děčín s pěti přesnými zásahy.
Všechna utkání zkušeně řídili rozhodčí J. Oborník, P. Sejkora, J. Prinz a Z. Mráz.
Závěrem nutno dodat, že Bumiko Děčín jako vítěz krajského finále poháru České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje si vybojovalo právo účasti v národním finále poháru České federace sálového fotbalu, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník