Zprávy

Turnaj Základních škol se vydařil

7.12.2013, 17:11 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje ve spolupráci se Základní školou Kosmonautů uspořádal v pátek 6.12.2013 v křešické sportovní hale již sedmý ročník turnaje v sálové kopané pro žáky 4. a 5. tříd pod názvem „O pohár firmy DeCe Computers“.
Letošní ročník se těšil velkému zájmu ze strany účastníků, protože do bojů o titul se zapojilo deset týmů z osmi základních škol, které byly rozděleny do tří skupin. Skupina „A“ byla čtyřčlenná a tvořila ji tato družstva: ZŠ Kamenická „B“, ZŠ Ludvíkovice, ZŠ Kosmonautů a ZŠ M. Tyrše, zbylé dvě skupiny byly pouze tříčlenné a rozděleny byly takto: „B“: ZŠ Markvartice, ZŠ Benešov nad Ploučnicí a ZŠ Březová „A“, „C“: ZŠ Březová „B“, ZŠ Želenice a ZŠ Kamenická „A“.
Již ve skupinách byly k vidění zajímavé duely okořeněné skvělými individuálními výkony, krásnými brankami i parádními zákroky brankářů. Do semifinálových bojů postoupila obě mužstva ZŠ Kamenická, ZŠ M. Tyrše a ZŠ Benešov nad Ploučnicí. Na krutý los doplatil loňský vítěz ZŠ Želenice, která společně se ZŠ Ludvíkovice a Markvartice bojovala o 5. až 7. místo. Ani ZŠ Březová nenavázala na své loňské umístění těsně pod stupni vítězů a obě její družstva s pořádající ZŠ Kosmonautů odehrála zápasy ve skupině o 8. až 10. příčku.
Právě tyto souboje představily největší zápletku turnaje. Všechna tři utkání skončila v normální hrací době zaslouženou remízou 1:1 a každé z týmů vyhrálo jeden penaltový rozstřel, proto direktoriát turnaje rozhodl, že ZŠ Březová „A“, ZŠ Březová „B“ i ZŠ Kosmonautů shodně obsadily konečné osmé místo.
Skupinu o 5. až 7. místo suverénně ovládla ZŠ Želenice, jež dokonce v jednom utkání svému soupeři nasázela rekordních 14 branek. Naopak v souboji o šestou příčku rozhodl jediný gól, který vstřelila ZŠ Ludvíkovice markvartické ZŠ.
Semifinálové duely měly stejný výsledek 3:0 a prakticky stejného vítěze. Oba týmy ZŠ Kamenická své zápasy vyhrály a turnaj si zcela podmanily. ZŠ Kamenická „A“ si poradila se ZŠ M.Tyrše a ZŠ Kamenická „B“ vyhrála nad ZŠ Benešov nad Ploučnicí.
Utkání o bronz bylo v jasné režii ZŠ M. Tyrše, která nedovolila ZŠ Benešov nad Ploučnicí vstřelit ani jednu branku, naopak sama tři dala, a i když neobhájila loňské stříbro, radovala se ze zaslouženého bronzu.
Finále bylo o poznání vyrovnanější, což bylo zapříčiněno asi tím, že hráči obou družstev ZŠ Kamenická se vzájemně znají, ale na kvalitě tohoto souboje to neubralo. V utkání padlo sedm pěkných branek a o jednu bylo přeci jen lepší „Áčko“ ZŠ Kamenická, jež se radovalo z celkového vítězství před svými kamarády z „Béčka“.
Kromě týmových výkonů byly ohodnoceny i ty individuální – nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Radek Čáp ze ZŠ Kamenická „A“, nejlepším brankářem se stal Pavel Kunta ze ZŠ M. Tyrše a nejpřesnější mušku měl Adam Vasiljak ze ZŠ Želenice, který se trefil do černého hned patnáctkrát.
Všechna utkání spolehlivě řídili rozhodčí Z. Mráz, J. Prinz a J. Bulín.
Nutno podotknout, že vítěz tohoto turnaje si vybojoval právo účasti v národním finále, kde bude mít možnost se utkat o mistra České republiky ve své kategorii.
Závěrem by chtěl Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje poděkovat firmě DeCe COMPUTERS, která poskytla krásné poháry pro první čtyři celky, medaile pro první tři mužstva a ceny pro individuální ocenění. V neposlední řadě chce Krajský štáb poděkovat ředitelce ZŠ a MŠ Děčín XXVII, Kosmonautů 177 (Březiny) paní Mgr. Věře Floriánové za významnou pomoc při zorganizování celého turnaje.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník