Zprávy

DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje rozjela novou sezónu

20.10.2013, 14:08 | vložil: Václav Valštýn

Zraky všech, kteří se točí okolo sálovky v Ústeckém kraji, se v sobotu 19.10.2013 upíraly do varnsdorfské sportovní haly, kde novou, již 39., sezónu rozehrála mužstva DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje.
Soutěž má oproti minulému ročníku o dva účastníky méně, jelikož tým FC Arsenál Děčín ukončil svou činnost a Tenis Proboštov se přihlásil do veteránské soutěže. Liga je tedy jen devítičlenná, ale to neznamená, že se v ní nebude hrát kvalitní sálovka ba naopak.
Hned úvodní kolo přineslo zajímavé duely a překvapivé výsledky. Stejně jako uplynulou sobotu využilo domácího prostředí Béčko Varnsdorfu, si počínal i extraligový JK Trans Varnsdorf „A“, který ve svých třech zápasech nezaváhal a s plným bodovým ziskem se usadil v čele tabulky. I dalšímu klubu ze Šluknovského výběžku se start do nového ročníku vydařil a to SC Stap Vilémov, jenž ze tří duelů ve dvou zvítězil a ve třetím se se svým protivníkem rozešel smírně.
Bronzovou příčku okupuje Turbo Děčín „A“, které stejně jako Vilémovští dva své soupeře přehrálo, ale ve třetím právě hráči SC Stap byli nad síly Turbáků.
Dvojice družstev, která měla na programu v tomto kole pouze dvě utkání, odehrála své boje s padesáti procentní úspěšností. Jednu výhru a jednu prohru si tedy na své konto připsali hráči Autocentra Jílové „A“ a DeCe Computers Děčín.
I mladíci z Bumika Děčín a SKP Cizina Děčín získali tři body za jedno vítězství, ale poraženi odešli hned dvakrát.
FC Nica Rumburk měla na programu rovněž pouze dva zápasy, ze kterých vydolovala bod za remízu s Vílémovskými.
Největším překvapením a taktéž i zklamáním jsou tři porážky obhájce titulu FC Veteráns Želenice, kteří tedy odjeli z Varnsdorfu s prázdnou a bez bodového zisku uzavírají extraligový peloton.
Mužem tohoto kola byl zvolen Petr Bartko z Autocentra Jílové „A“ a střelcem kola se stal deseti gólový Miloslav Kučera z JK Trans Varnsdorf „A“.
Všechna utkání s přehledem řídili rozhodčí J. Prinz, M. Šafra, V. Sejk a Z. Mráz. Následující kolo se odehraje dne 9.11.2013 na novém povrchu Sportovní haly v Libouchci se začátkem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník