Zprávy

Rozhovor s Petrem Rabou o Desperádu Františkov

13.10.2013, 11:48 | vložil: Václav Valštýn

Petr Raba je novým vedoucím vítěze uplynulého ročníku 1. Autocentrum Jílové ligy - Desperáda Františkov. Předchozí vedoucí tohoto týmu Aleš Werner úspěšně odolával mým rozhovorovým atakům, proto jsem rád, že si Petr našel společně s dalšími členy týmu Radkem Horváhem a Petrem Slukou na moje otázky chvíli času a jejich odpovědi Vám nyní přináším.

Petře, vím, že jsi převzal vedení Desperáda Františkov po Aleši Wernerovi, jak se cítíš v nové funkci?

Vedení týmu jsme rozdělili mezi tři naše členy, Radka Horvátha, Petra Sluku a mě, jelikož Aleš tuto funkci vzhledem k novému časově náročnému zaměstnání již nemůže vykonávat. Ale jinak s Alešem počítáme dále do sestavy jako s platným obráncem našeho týmu :-).

Byl jsi u vzniku Vašeho týmu nebo jsi do něj přišel až postupem času?

U vzniku jsem bohužel nebyl, přišel jsem do Desperáda postupem času, teď je to moje čtvrtá sezona u týmu.

Znáš historii svého týmu, jaký byl vlastně impuls k přihlášení Desperáda do soutěže nebo kdo byl takovým tím hlavním iniciátorem?

Bohužel ohledně historie Desperáda mám jenom pár střípků, které se mi podařilo zjistit. Mezi hlavní iniciátory založení klubu bych jmenoval Standu Halgaše a Aleše Wernera. Začátky nebyly nějak výsledkově úspěšné, jak je vidět ze sezony 2000/01 a 2003/04, kdy skončilo Desperádo poslední, šlo spíše o sranda mače a udělat si žízeň. Až postupem času se do týmu začali zapracovávat kluci, kteří hráli nebo ještě hrají velkou kopanou a Desperádo se posunulo výsledkově nahoru. Jinak Desperádo začínalo ve 2. děčínské lize, pak 1. děčínská liga a vyzkoušeli jsme si i Krajskou extraligu v sezoně 2010/11.

Jakými úspěchy se může Desperádo pochlubit?

Tak na prvním místě bych určitě uvedl ročník 2009/2010, kdy jsme vyhráli 1. děčínskou ligu a postoupili do extraligy, dále pak 2. místo v sezoně 2011/12 a určitě vítězství v minulém ročníku 2012/13.

Desperádo prošlo všemi děčínskými soutěžemi i krajskou extraligou, máš při sálovce mužstvo, proti kterému se Ti vyloženě nechce hrát, je to Tvůj neoblíbený soupeř, a naopak je soupeř, se kterým se Ti hraje nejlépe?

Tak o soupeřích by to bylo na delší povídání, ale pokud mám být konkrétní, tak velkými rivaly jsou pro nás týmy Jílového a Turba Děčín, co se týká hry, tak nám nevyhovují týmy, které mají svou hru založenou na pečlivé obraně a nehrají otevřenou hru, jako např. Dumbo, Zarážka, Bělá. Oblíbený soupeř je pro nás ten, kterého porazíme. :-)

Gratuluji Tobě a celému Tvému týmu k vítězství v 1. Autocentrum Jílové lize. Jaké byly oslavy a kde máte vystavený ten krásný pohár za 1. místo?

Děkujme za gratulaci. Ohledně oslav, tak ty poslední proběhli celkem v poklidu bez velkých emocí. Za to ty ze sezony 2009/10, kdy jsme vlastně postoupili do extraligy, tak na ty ještě většina z nás vzpomíná, jelikož se protáhli do ranních hodin a s pohárem jsme navštívili hned několik restaurací a barů. Jelikož nemáme žádnou klubovnu nebo oblíbenou restauraci, kde bychom se pravidelně scházeli, tak poháry a vyhrané trofeje má u sebe jeden z členů Desperáda doma.

Jaké máte plány do nové sezóny? Plánujete obhajobu titulu nebo jsou cíle skromnější?

Tak hlavně odehrát všechny turnaje, jelikož jsme letos měli problém ohledně sestavení mužstva, většina kluků má časově náročná zaměstnání a někteří dále hrají velký fotbal a jejich zápasy se kryjí s turnaji v hale. Obhajoba bude tedy letos náročná, ale bránit se jí nebudeme. První turnaj ukázal naše možnosti, absolvovali jsme ho v počtu pěti hráčů bez střídání a to je na mužstva, jakými jsou Varnsdorf a Turbo, málo. Pokud to bude takto pokračovat, tak se letos spokojíme z prostředkem tabulky.

Jak vlastně vznikl název Tvého klubu Desperádo Františkov?

Pro význam slova desperádo je několik možností, ale co mě informovali bývalí členové, tak náš název je Desperádo jako odvážný, všehoschopný.

Děkuji za rozhovor a přeji Tobě a celému Tvému týmu hodně štěstí a zdraví nejen v nadcházející sezóně, ale i v osobním životě.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník