Zprávy

I okresní výběry si v nedávné minulosti proti sobě zahrály

7.10.2013, 19:34 | vložil: Václav Valštýn

Celkem pětkrát se hrál na severu Čech Pohár předsedy Krajského štábu sálového fotbalu, ve kterém změřily síly okresní výběry. Ten děčínský byl mimořádně úspěšný, když ve čtyřech ročnících zvítězil a jednou se umístil na druhé příčce. Tento turnaj se odehrával na konci stávajícího ročníku a byl součástí slavnostního zakončení sezóny, které vyvrcholilo společenským plesem, kde se oceňovaly úspěšné týmy i jednotlivci.
V roce 2000 byl výběr okresu Děčín sestaven z hráčů CSF Jedlička Děčín (J. Petrlík, J. Schulz, M. Čech, J. Havel a M. Kadlec) doplněný S. Kočkou z Werderu Děčín. Děčín postupně porazil Teplice 1:0 (Kočka), Českou Lípu 2:1 (Čech, Kočka), Litoměřice 1:0 (Kočka) a bez ztráty bodu v turnaji zvítězil před Teplicemi, Litoměřicemi a poslední Českou Lípou.
V roce 2001 Děčín reprezentovali J. Toms (Bodlo Folknáře), J. Schulz a M. Čech (CSF Jedlička), S. Kočka (Werder Děčín), P. Špringer (FK Snopek Děčín), Z. Erneker a J. Rangl (Deportivo Děčín. Opět jsme na turnaji nepoznali hořkost porážky a postupně jsme porazili Teplice 3:1 (Schulz, Čech, Špringer), Litoměřice 2:0 (Rangl, Čech), Českou Lípu 7:0 (Erneker 5x, Špringer, Kočka) a Most 4:3 (Erneker 2x, Špringer, Kočka). Titul jsme obhájili před Teplicemi, Mostem, Litoměřicemi a Českou Lípou.
Zlatý hattrick jsme dovršili v roce 2002, kdy Děčín reprezentovali J. Toms (Bodlo Folknáře), P. Racek a G. Čapek (Turbo Děčín), R. Rangl a J. Syrůček (Deportivo Děčín), M. Klimeš (Jílové) a S. Kočka (Werner Děčín). Ani v tomto ročníku jsme nezaváhali a vítěznou šňůru prodloužili na deset výher v řadě. Postupně jsme si poradili s Mostem 5:0 (Čapek 3x, Kočka, Klimeš), Litoměřicemi 2:0 (Syrůček, Čapek) a Českou Lípou 3:1 (Rangl 2x, Čapek). Stříbro si převzal výběr České Lípy, bronz Most a Litoměřice skončily poslední.
Rok 2003 byl pro děčínský výběr nepříliš povedený (oproti uplynulým třem letem), když obsadil stříbrnou pozici. Turnaje se zúčastnili J. Petrlík, J. Mataj, M. Šturm a S. Kamerher (Werner Jedlička Děčín), P. Vacek (Děčín – Nota), K. Starý (Turbo Děčín) a R. Šimek (Řezu Šoltys Děčín). Porážíme Teplice 3:0 (Kamerher 2x, Mataj), Litoměřice 2:0 (Šimek, Vacek) a souboji o titul nás poráží výběr Mostu 1:3 (Kamerher). Vítězná šňůra v tomto poháru se tak zastavila na dvanácti vyhraných zápasech v řadě. Zlaté medaile si tedy domů odvezl výběr Mostu před Děčínem, Litoměřicemi a Teplicemi.
Poslední pátý ročník v roce 2004 již opět ovládl děčínský výběr reprezentovaný J Petrlíkem a P. Bořutou (Werder Děčín), L. Michalcem a M. Klimešem (Jílové), K. Starým, V. Valštýnem, P. Šupkou a M. Pytlíkem (Turbo Děčín). Výběr Mostu porážíme 7:4 (Pytlík 3x, Michalec 2x, Starý, Valštýn), pak přichází remíza s Litoměřicemi 3:3 (Michalec 2x, Pytlík) a nakonec výhra nad Českou Lípou 3:1 (2x Valštýn, Pytlík). Na druhém místě se umístili Mostečtí, třetí byla Česká Lípa a poslední Litoměřice.
Jelikož se okres Děčín oddělil od Svazu sálového fotbalu a přešel do nově vzniklé Federace sálového fotbalu, zůstal v Ústeckém kraji prakticky jediným fungujícím okresem a tak se zde nemůže turnaj okresních výběrů hrát.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník