Zprávy

Historie veteránské soutěže

1.10.2013, 17:33 | vložil: Václav Valštýn

Veteránská soutěž, myslím tu pravidelnou, nemá v Ústeckém kraji příliš velkou tradici. Zatím máme odehrané pouhé tři ročníky. Pokaždé se soutěže účastnilo pět týmů (čtyři tradiční soupeři: SK/Lišáci Jílové, Sokol Bělá, RAFani Děčín, JK Trans Varnsdorf, a po první sezóně nahradila Louku Košťany Rozbuška Boletice).
Systém je jednoduchý, v průběhu sezóny mužstva odehrají pět turnajů, kde si to rozdá každý s každým. Získané body z jednotlivých turnajů se sčítají a mužstvo, které jich získá nejvíce, se stává vítězem veteránské ligy s právem účasti na veteránském Mistrovství republiky.
Hned ten úvodní ročník 2010/2011 byl nejvyrovnanější, kdy JK Trans Varnsdorf vyhrál o pět bodů před Sokolem Bělá, další tři body ztráceli RAFani Děčín. Nejméně se vedlo Lišákům Jílové, kteří získali pouhé tři bodíky za jednu výhru.
Další dvě sezóny ovládli hráči Jílového, kteří za sebou nechali Sokol Bělá, jednou o dvanáct bodů a v uplynulém ročníku o úctyhodných šestnáct bodů.
Jílovští veteráni zaznamenali v tomto roce zatím největšího úspěchu v historii děčínské sálovky, když se stali mistry České republiky veteránů kategorie 40+, a budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodní úrovni.

Přehled vítězů:

2010/2011: 1. JK Trans Varnsdorf, 2. Sokol Bělá, 3. RAFani Děčín,… 5. Lišáci Jílové
2011/2012: 1. Lišáci Jílové, 2. Sokol Bělá, 3. JK Trans Varnsdorf,… 5. Rozbuška Boletice
2012/2013: 1. SK Jílové, 2. Sokol Bělá, 3. JK Trans Varnsdorf,… 5. RAFani Děčín


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník