Zprávy

Předsezónní rozhovor s předsedou Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje panem Jiřím Jedličkou

8.8.2013, 17:29 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Pane předsedo, jak jste si odpočinul po uplynulé sezóně nebo Vás dovolená teprve čeká?

Já odpočívám prací, po skončení sezóny sálovky jsem ještě se členy krajského štábu absolvoval v květnu Valnou hromadu ČFSF a pak pomalu rozjížděl plán přípravy na novou sezónu a vzhledem k tomu, že jsem již v důchodu, tak mám volného času co hrdlo ráčí.

Jak vypadají přípravy na sezónu nadcházející? Víte již, kolik bude účastníků v jednotlivých soutěžích?

V rámci příprav pro novou, již 39. sezónu 2013/14, je nutné udělat poměrně dost věcí, např. zajistit smlouvy na pronájem hal, zajistit vybrání startovného pro soutěže od družstev, soupisky družstev, připravit Zpravodaj, zajistit ceny pro soutěže MUŽ – STŘELEC kola, dohodnout souhlas s rozhodčími na novou sezónu, zajistit sponzorské smlouvy a spoustu dalších věcí pro novou sezónu. A co se týče účastníků v jednotlivých soutěžích, tak to je ještě v jednání, ale po ukončení činnosti družstva Arsenálu Děčín, bude zřejmě v DeCe COMPUTERS Extralize ÚK devět družstev, v 1. AUTOCENTRUM Jílové lize dvanáct družstev a v KOVOŠROT GROUP VETERÁNS lize ÚK šest družstev. Bohužel pro nadcházející ročník se nikdo nový nepřihlásil.

Které haly v našem regiónu budou hostit sálovkářské boje?

Vzhledem k tomu, že v našem městě Děčíně stále chybí odpovídající sportovní hala pro náš sport, tak se bude opět hrát ve SH Varnsdorfu a hlavně ve SH Libouchci. Další SH (Rumburk, Krupka) bohužel vzhledem k vysokému pronájmu nejsou pro nás zajímavé.

Hala v Libouchci měla projít přes prázdniny rekonstrukcí podlahy. Máte informace, zda-li Libouchecká hala má již nový povrch?

Ano, informace mám přímo od správkyně SH Libouchec, paní Marešové, na rekonstrukci podlahy se již začalo pracovat a její dokončení bude do konce srpna. Slavnostní zahájení provozu již plně zrekonstruované sportovní haly bude 2. září u příležitosti zahájení nového školního roku. Jaký bude typ nové podlahy, to ještě nevím, ale zřejmě to bude takový povrch, jako je ve sportovní hale v Rumburku, tzv. litá podlaha. Již se velmi těším, že konečně budeme hrát ve velice důstojném prostředí, které bude vyhovovat zejména hráčům, kteří na ní budou hrát.

A jak to vypadá s rozhodčími, bude zápasy rozhodovat stejná sestava arbitrů nebo přibudou i nějací nováčci?

Ve spolupráci s předsedou KR panem Milanem Čechem jsme kontaktovali stávající kádr rozhodčích, kteří již několik let řídí zápasy, všichni nám přislíbili, že i v nové sezóně se plně zapojí do náročné a nelehké pozice rozhodčího. Takže již teď mohu oznámit kádr rozhodčích: M. Čech st., M. Čech ml., D. Uher, J. Oborník, V. Sejk, Z. Mráz, J. Habada, J. Mareš, P. Sejkora, M. Šafra, J. Prinz a pomůže nám i nestor rozhodčích Jára Bulín. A co se týče nových tváří, bohužel žádná nová tvář se pro letošní sezónu neobjeví.

A kdy vypuknou boje o mistrovské body v jednotlivých soutěžích?

Ano, i novou termínovou listinu mám již připravenou, začínáme 12. října prvním kolem 1. AUTOCENTRUM Jílové ligy, 19. října DeCe COMPUTERS Extraligou ÚK a 26. října KOVOŠROT GROUP VETERÁNS ligou ÚK a pak to poběží každou sobotu až do konce března 2014.

Už se těšíte na začátek nové sezóny?

Ano, velice. I když se v sálovce pohybuji skoro čtvrt století, stále se na každou novou sezónu těším. A na tu letošní obzvlášť, konečně bude v naší domovské hale nový povrch a už nám ke spokojenosti nebude nic chybět. A také se těším na boje v ligách a zejména na skvělé výkony hráčů, kteří sálovce dodávají ten pravý punc. Důkazem toho je, že z našich soutěží se během těch dlouhých let dostalo několik hráčů až na vrchol, do reprezentace České republiky, např. V. Veselý, R. Rangl, Pa. Špringer, Z. Erneker, M. Malát, A. Čermák, P. Benát, T. Fichtner a hráli zde i výborní ligoví hráči Petr Voříšek či Tomáš Čížek. Také jsme zde měli družstva, která hrála naší nejvyšší soutěž, Celostátní ligu, a ostudu v ní rozhodně nedělali. Takže je vidět, že úroveň a kvalita se vždy prosadí a každý hráč, který prokáže své kvality, se může dostat až na samotný vrchol, všichni mají šanci.

Sledoval jste vystoupení sálovkářské reprezentace na Světových hrách v kolumbijském Cali?

Samozřejmě že jsem sledoval vystoupení naší reprezentace na Světových hrách, také jsem četl skvělé zprávy na našich stránkách, čímž chci poděkovat Vaškovi Valštýnovi. Mám velkou radost z úspěchu naší reprezentace, šesté místo mezi takovými giganty sálovky, jakými jsou Kolumbie, Brazílie, Paraguay či Rusko, je šesté místo, navíc jako nejlepší tým z Evropy skvělým výsledkem. A chtěl bych touto cestou poděkovat předsedovi ČFSF ing. Milanovi Semmlerovi, který má velký podíl na tomto úspěchu. Věřím, že další úspěchy budou následovat.

Děkuji za rozhovor.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník