Zprávy

Tomáš Fichtner získal s Chemkomexem další trofej a v nabitém programu nám odpověděl na pár otázek

11.5.2013, 15:10 | vložil: Václav Valštýn

V uplynulém týdnu hráči Chemkomexu Praha získali jako první tým v historii české sálovky Evropský superpohár. Výraznou stopu v dvojutkání s Dynamem Moskva zanechal i děčínský rodák a odchovanec FK Snopek Děčín Tomáš Fichtner, který v prvním zápase asistoval u jedné z branek a ve druhém otevřel skóre nechytatelnou střelou pod břevno. V nabitém programu si Tomáš pro nás našel chvíli času a odpověděl mi na pár otázek.

Tomáši, gratuluji k vítězství v evropské Superpoháru. Jak jste si užili oslavy?

Oslavy proběhly v rámci možností, jelikož druhý den šla většina kluků normálně do práce, ale někteří jedinci se toho nebáli a zvládli to dobře :)

Tuto trofej ještě žádné české mužstvo v historii sálovky nezískalo. Byly majitelem klubu vypsány nějaké zvláštní prémie?

Žádné zvláštní prémie bohužel vypsány nebyly:) Vedení už takhle pro nás dělá dost, máme vše zajištěné, nemusíme se o nic starat a takhle nám to stačí, v Chemcomexu jsme skromní kluci:)

Jaké byly Tvoje dojmy z konfrontace s ruskou sálovkou?

Většina z nás se s ruskou sálovkou potkává 3-4 roky, takže jsme věděli, že Rusové jsou velmi dobří na míči, o který jen tak nepřichází. Hráli jsme zezadu s tím, že každý možný náznak brejku nebo standartky chceme využít k ohrožení branky, tato taktika nám dobře vycházela a Rusové toho moc neměli.

Jak bys vůbec zhodnotil uplynulou a pro Tebe a Tvůj tým tak úspěšnou sezónu?

Tato sezóna byla určitě jedna z nejúspěšnější v celé historii Chemcomexu, celou sezónu jsme neprohráli, vyhráli jsme zatím vše, co se dalo(CL ligu, Český pohár, evropský superpohár), teď už nám chybí jen ten poslední korálek v podobě vítězství v Lize Mistrů v běloruském Gomelu, kam odjíždíme v neděli 12.5.

Jaké jsou Tvé vyhlídky dostat se do nároďáku pro Cali? Je už nějaká širší nominace udělána nebo je ještě brzy?

Širší nominace pro Světové hry v Kolumbii už je. Jsem rád, že v ní nechybím, od té doby co jsem nakoukl do reprezentace, jsem v žádné konečné nominaci nechyběl, tak se samozřejmě budu snažit, aby to tak bylo nadále:) Záleží jen na mě jaké budu podávat výkony, doufám, že se mi povede Liga Mistrů v Bělorusku a tím si řeknu o nominaci. Velká motivace se dostat na takový turnaj, jelikož tohle bude určitě největší akce v historii sálovky.

Účast v Superpoháru byla Tvou poslední sálovkářskou akcí v této sezóně nebo Tě ještě čekají nějaké povinnosti?

Jak už jsem zmínil v předešlé odpovědi, 12.5. odjíždíme na LM do Gomelu a snad si sezónu prodloužím ještě o Světové hry v Cali, vůbec bych se nezlobil:)

Jak si budeš užívat volna? Máš již rozmyšleno, kam vyrazíš na dovolenou?

Dovolenou s přítelkyní bych chtěl určitě nějakou stihnout, snad nám to čas dovolí.
Tímto bych chtěl pozdravit všechny kamarády sálovkáře ! Držte nám palce!

Děkuji Ti za rozhovor a přeji Ti mnoho sálovkářských úspěchů jak na klubové, tak i na reprezentační úrovni.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník